Скремблери

Скремблер (англ. scrambled - зашифрований) - програмне або апаратне пристрій (алгоритм), що виконує скремблювання. Скремблювання - це оборотне перетворення цифрового потоку без зміни швидкості передачі з метою отримання властивостей випадкової послідовності. Після скремблювання поява «1» і «0» у вихідний послідовності рівноймовірні. Скремблювання - оборотний процес, тобто вихідне повідомлення можна відновити застосувавши зворотний алгоритм.

Принцип роботи

Генерується псевдослучайная послідовність (однакова для скремблера і дескремблера) біт. Знову надходить у скремблер біт підсумовується по модулю два з бітом псевдовипадковою послідовності. Після чого біт відправляється на вихід, скремблер бере наступний вхідний біт псевдовипадковою і вхідної послідовності і повторює операцію. Таким чином, в простому випадку скремблер може бути зібраний на двох тактируемого регістрах зсуву з зворотними зв'язками і 2-х входові елемента «виключає або». Зворотне перетворення здійснюється в зворотному порядку. Псевдослучайная послідовність використовується циклічно. Скремблювання застосовується в багатьох сучасних системах цифрового зв'язку (SDH)

Відмінність від шифрування

Скремблювання - приватний випадок шифрування. З появою блокових алгоритмів шифрування актуальність скремблера втрачена. На даний момент у скремблера основне завдання - надання послідовності біт псевдовипадкового характеру.

Див. також

Кодування. Шифрування. Стиснення. Криптографія.