Пневматична підвіска транспортного засобу

Версія від 18:36, 6 жовтня 2014, створена Andrew Malyuk (обговореннявнесок) (Створена сторінка: --~~~~=Пневматична підвіска транспортного засобу= ==Пневматична підвіска== '''''Пневматична ...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

--Andrew Malyuk (обговорення) 17:36, 6 жовтня 2014 (CEST)=Пневматична підвіска транспортного засобу=

Пневматична підвіска

Пневматична підвіска - один з видів підвіски транспортного засобу, що бере живлення від електрики або повітряного насосу, який підключено до приводу двигуна чи від компресора. Пневмопідвіску використовують замість звичайних сталевих пружин не тільки легкових автомобілях, а й у важких транспортних засобах таких як автобуси і вантажівки. Він широко використовується також на напівпричепах і навіть на поїздах(в першу чергу на пасажирських).

Мета пневматичної підвіски - забезпечення постійної гладкості пересування.

До переваг пневматичної підвіски можна віднести:

  • адаптивність - можливість самостійно налаштовувати висоту кліренсу, жорсткість і дозволяє навантажувати автомобіль понад дозволеної маси, яка прописується заводом-виробником;
  • керованість - у цього виду підвісок є особливість - чим більше стисення, тим більша жорсткість;
  • легкість користування - зробити машину вищою чи нижчою не завдає великих клопотів, достатньо скористатися пультом управління;
  • практичність - стиснене повітря в системі пневмопідвіски можна використовувати для підкачування коліс і установки пневматичного сигналу.

Комплектація

Чим більше автомобіль завантажується, тим меншим стає кліренс. Для того, щоб його збільшити - необхідно закачувати повітря в пневмоциліндри. Існує бортова пневматична система. Вона складається з компресора, ресивера, повітряної магістралі, чотирьох пневматичних циліндрів, чотирьох електромагнітних клапанів, двострілкових манометрів та кнопок управління.

Головна роль компресора в пневмопідвісках
- "надування" пневмоциліндрів.

Ресивер у свою чергу дозволяє зберігати стиснене повітря. Електромагнітні клапани дозволяють повітрю входити в кожен балон. Кнопки керування дозволяють контролювати подачу повітря.