Відмінності між версіями «Пневматична підвіска транспортного засобу»

Рядок 12: Рядок 12:
 
*практичність - стиснене повітря в системі пневмопідвіски можна використовувати для підкачування коліс і установки пневматичного сигналу.
 
*практичність - стиснене повітря в системі пневмопідвіски можна використовувати для підкачування коліс і установки пневматичного сигналу.
  
==Комплектація==
+
==Різновиди пневматичних підвісок==
 +
Можна виділити три основні типи пневмопідвіски: одно-, дво- і четирьохконтурні. Також слід зазначити, що пневмопідвіска може входити в комплектацію автомобіля, а може встановлюватися і самостійно. При самостійній установці найбільш часто пневмопідвіска дозволяє змінювати висоту кузова тільки в ручному режимі.
 +
[[Файл:Riznovudu.jpg]]
 +
*Одноконтурна система встановлюється тільки на одну вісь автомобіля. Це може бути як передня, так і задня вісь. В штатному виконанні одноконтурною системою найбільш часто комплектуються вантажні автомобілі та тягачі. В даному випадку є можливість регулювання жорсткості задньої осі в залежності від навантаження автомобіля.
 +
*Двоконтурна система пневмопідвіски може бути встановлена ​​як на одну вісь, так і на дві. У випадку з установкою на одну вісь, здійснюється незалежне регулювання коліс. Якщо двоконтурна система здійснює управління двома осями, то це аналогічно двом одноконтурним системам.
  
Чим більше автомобіль завантажується, тим меншим стає кліренс. Для того, щоб його збільшити - необхідно закачувати повітря в пневмоциліндри. Існує бортова пневматична система. Вона складається з компресора, ресивера, повітряної магістралі, чотирьох пневматичних циліндрів, чотирьох електромагнітних клапанів, двострілкових манометрів та кнопок управління.
+
*Чотирьохконтурна система є найскладнішою, але водночас і найфункціональнішою. У такій системі здійснюється регулювання пневмопідвіски кожного колеса. В чотирьохконтурних системах, як правило, застосовується електронний блок управління, який в сукупності з датчиками здійснює автоматичне регулювання тиску в пневмоелементах.
: Головна роль '''''компресора''''' в пневмопідвісках - "надування" пневмоциліндрів.
+
 
: '''''Ресивер''''' у свою чергу дозволяє зберігати стиснене повітря.
+
 
:'''''Електромагнітні клапани''''' дозволяють повітрю входити в кожен балон.
+
==Пристрої пневмопідвіски==
:'''''Кнопки керування''''' дозволяють контролювати подачу повітря.
+
[[Файл:Prustriy.jpg]]
 
=Посилання=
 
=Посилання=

Версія за 22:02, 6 жовтня 2014

Пневматична підвіска транспортного засобу

Пневматична підвіска

Пневматична підвіска - один з видів підвіски транспортного засобу, що бере живлення від електрики або повітряного насосу, який підключено до приводу двигуна чи від компресора. Пневмопідвіску використовують замість звичайних сталевих пружин не тільки легкових автомобілях, а й у важких транспортних засобах таких як автобуси і вантажівки. Він широко використовується також на напівпричепах і навіть на поїздах(в першу чергу на пасажирських).

Мета пневматичної підвіски - забезпечення постійної гладкості пересування.

До переваг пневматичної підвіски можна віднести:

  • адаптивність - можливість самостійно налаштовувати висоту кліренсу, жорсткість і дозволяє навантажувати автомобіль понад дозволеної маси, яка прописується заводом-виробником;
  • керованість - у цього виду підвісок є особливість - чим більше стисення, тим більша жорсткість;
  • легкість користування - зробити машину вищою чи нижчою не завдає великих клопотів, достатньо скористатися пультом управління;
  • практичність - стиснене повітря в системі пневмопідвіски можна використовувати для підкачування коліс і установки пневматичного сигналу.

Різновиди пневматичних підвісок

Можна виділити три основні типи пневмопідвіски: одно-, дво- і четирьохконтурні. Також слід зазначити, що пневмопідвіска може входити в комплектацію автомобіля, а може встановлюватися і самостійно. При самостійній установці найбільш часто пневмопідвіска дозволяє змінювати висоту кузова тільки в ручному режимі. Riznovudu.jpg

  • Одноконтурна система встановлюється тільки на одну вісь автомобіля. Це може бути як передня, так і задня вісь. В штатному виконанні одноконтурною системою найбільш часто комплектуються вантажні автомобілі та тягачі. В даному випадку є можливість регулювання жорсткості задньої осі в залежності від навантаження автомобіля.
  • Двоконтурна система пневмопідвіски може бути встановлена ​​як на одну вісь, так і на дві. У випадку з установкою на одну вісь, здійснюється незалежне регулювання коліс. Якщо двоконтурна система здійснює управління двома осями, то це аналогічно двом одноконтурним системам.
  • Чотирьохконтурна система є найскладнішою, але водночас і найфункціональнішою. У такій системі здійснюється регулювання пневмопідвіски кожного колеса. В чотирьохконтурних системах, як правило, застосовується електронний блок управління, який в сукупності з датчиками здійснює автоматичне регулювання тиску в пневмоелементах.


Пристрої пневмопідвіски

Prustriy.jpg

Посилання