Пневматична підвіска транспортного засобу

--Andrew Malyuk (обговорення) 21:13, 6 жовтня 2014 (CEST)

=Пневматична підвіска транспортного засобу

Пневматична підвіска

Пневматична підвіска - один з видів підвіски транспортного засобу, що бере живлення від електрики або повітряного насосу, який підключено до приводу двигуна чи від компресора. Пневмопідвіску використовують замість звичайних сталевих пружин не тільки легкових автомобілях, а й у важких транспортних засобах таких як автобуси і вантажівки. Він широко використовується також на напівпричепах і навіть на поїздах(в першу чергу на пасажирських).

Мета пневматичної підвіски - забезпечення постійної гладкості пересування.

До переваг пневматичної підвіски можна віднести:

  • адаптивність - можливість самостійно налаштовувати висоту кліренсу, жорсткість і дозволяє навантажувати автомобіль понад дозволеної маси, яка прописується заводом-виробником;
  • керованість - у цього виду підвісок є особливість - чим більше стисення, тим більша жорсткість;
  • легкість користування - зробити машину вищою чи нижчою не завдає великих клопотів, достатньо скористатися пультом управління;
  • практичність - стиснене повітря в системі пневмопідвіски можна використовувати для підкачування коліс і установки пневматичного сигналу.

Різновиди пневматичних підвісок

Можна виділити три основні типи пневмопідвіски: одно-, дво- і четирьохконтурні. Також слід зазначити, що пневмопідвіска може входити в комплектацію автомобіля, а може встановлюватися і самостійно. При самостійній установці найбільш часто пневмопідвіска дозволяє змінювати висоту кузова тільки в ручному режимі. Riznovudu.jpg

  • Одноконтурна система встановлюється тільки на одну вісь автомобіля. Це може бути як передня, так і задня вісь. В штатному виконанні одноконтурною системою найбільш часто комплектуються вантажні автомобілі та тягачі. В даному випадку є можливість регулювання жорсткості задньої осі в залежності від навантаження автомобіля.
  • Двоконтурна система пневмопідвіски може бути встановлена ​​як на одну вісь, так і на дві. У випадку з установкою на одну вісь, здійснюється незалежне регулювання коліс. Якщо двоконтурна система здійснює управління двома осями, то це аналогічно двом одноконтурним системам.
  • Чотирьохконтурна система є найскладнішою, але водночас і найфункціональнішою. У такій системі здійснюється регулювання пневмопідвіски кожного колеса. В чотирьохконтурних системах, як правило, застосовується електронний блок управління, який в сукупності з датчиками здійснює автоматичне регулювання тиску в пневмоелементах.


Пристрої пневмопідвіски

Prustriy.jpg

Пружні пневмоелементи є виконавчими механізмами підвіски, в завдання яких входить регулювання і підтримка кліренсу. Регулювання може здійснюватися як в ручному так і в автоматичному режимі. Зміна висоти кузова щодо дороги здійснюється за рахунок зміни тиску повітря в пневмоелементах. Пневмоелемент може мати різні виконання - самостійний вузол або поєднаний з амортизатором . Пневматичні стійки можуть бути встановлені практично на будь-який тип підвіски. Конструктивно пневмоелемент складається з корпусу, штока з поршнем і манжети.

Комплект
  • Компресор призначений для подачі стисненого повітря в ресивер і далі у виконавчі механізми. Варто відзначити, що компресор є основним конструктивним елементом підвіски, оскільки без стисненого повітря робота пневмопідвіски просто неможлива.
  • Повітряний ресивер призначений для здійснення регулювань кліренсу в малих межах без участі компресора. Також за рахунок ресивера досягається швидка та адекватна робота адаптивних підвісок.
  • Повітряні магістралі з'єднують всі елементи пневматичної підвіски в єдину пневмосистему.
  • Електронні датчики дозволяють відслідковувати такі параметри як положення кузова щодо дороги, нахил кузова, прискорення автомобіля та інші параметри.
  • Блок управління призначений для обробки сигналів датчиків та здійснення автоматичного або ручного регулювання підвіскою.


Посилання