Ескізний проект

Версія від 18:35, 9 травня 2014, створена Лящук Уляна (обговореннявнесок) (Створена сторінка: === Загальні положення === Ескізний проект передбачається для конструкторського опрацюв...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Загальні положення

Ескізний проект передбачається для конструкторського опрацювання прийнятого варіанту виробу. Він виконується з дотриманням необхiдних пропорцiй у розмiрах виробу. Розробляеться ескiзний проект у кiлькох варiантах. Виготовляється модель (макет) виробу (дерев’яна, металева чи пластилiнова), пiсля чого обговорюсєься спецiальною комiсiєю i затверджується прийнятий варiант. Для нього виконуються креслення (рисунки) основних складальних одиниць i загального виду, кiнематична, гiдравлiчна, пневматична та електрична схеми (у разi необхiдностi), а також iншi основнi конструктивнi параметри. Виконаний ескiзний проект має дати загальне уявлення про будову i принципи роботи нового виробу. Цим документам надається літера "Е". Пiсля остаточного узгодження i затвердження ескiзний проект є пiдставою для розроблення технiчного проекту.

У комплект документів ескізного проекту включають конструкторські документи, згідно з ГОСТ 2.102-68[2] передбачені технічним завданням і протоколом розгляду технічної пропозиції. При виконанні документів в електронній формі електронну структуру виробу і електронну модель виробу (складальної одиниці, комплексу) виконують із ступенем деталізації, що відповідає стадії ескізного проекту.

Форма подання документів ескізного проекту (паперова чи електронна), якщо вона не вказана в технічному завданні та (або) протоколі розгляду технічної пропозиції, визначається розробником за погодженням із замовником.