Гвинтовий компресор

Компресор - насос, який призначений для подачі, переміщення, стиснення газу або повітря під певним тиском.

Рис.1. Компресор гвинтовий електричний ВК-57

Види гвинтових компресорів

  • поршневі
  • спіральні
  • турбокомпресори
  • винтовые компрессори

Задача винтового компрессора – обеспечивать сжатым воздухом технологическое оборудование.

Винтовые компрессоры разных производителей мало отличаются друг от друга. При выборе винтового компрессора важно обратить внимание на прочность основных элементов прибора. Именно от этого и зависит то, как долго прослужит вам винтовой компрессор.

Винтовые компрессоры були винайдені в 1934 році. З того часу конструкція гвинтового компресора активно увійшла в експлуатацію. Гвинтовий компресор швидко знайшов собі широке застосування. Це зумовлено рядом його переваг: надійність у роботі, мала металоємність і габаритні розміри.

Робота гвинтового компресора здійснюється за допомогою двох гвинтових роторів: один є провідним і з'єднується безпосередньо з двигуном, інший - ведений. Ротори розташовані в корпусі мають один або кілька роз'ємів.

Типи гвинтових компресорів

Виділяють гвинтові компресори з прямим приводом і ремінним приводом.

Вибір того чи іншого гвинтового компресора залежить від того, в якій галузі буде використовуватися гвинтовий компресор. Правильний вибір гвинтового компресора вам допоможуть зробити фахівці, кваліфікуються в цій сфері.

Гвинтовий компресор нагнітає повітря послідовно, маючи високий ККД при незначному підвищенні температури повітря від стискання в порівнянні з температурою на вході. Гвинтові компресори відрізняються від традиційних поршневих принципом роботи.

Якщо в поршневому компресорі відбувається ударне стиснення повітря, то гвинтовий компресор нагнітає повітря плавно, за допомогою гвинтової пари. Гвинтова пара засмоктує повітря, обертаючись в масляній ванні, що забезпечує практично повну відсутність тертя, додаткове масляне ущільнення, що гарантує герметичність системи, а також ефективний тепловідвід від робочої зони. В результаті - високий ККД (~92%) і незначне перевищення температури (на 10-15°С) стислого повітря в порівнянні з температурою на вході. Високі експлуатаційні характеристики і ефективна система масляного охолодження забезпечують цілодобовий режим роботи гвинтового компресора при оптимальній температурі. При цьому система масловідділення, передбачена в стандартній комплектації гвинтових компресорів, забезпечує зміст масла на виході всього від 1 до 3 мг/м3.

В порівнянні з поршневими, гвинтові компресори володіють цілим рядом переваг:

* мають низький рівень шуму і вібрації, малі габарити і вагу і можуть встановлюватися безпосередньо в цехах, де споживається 
  повітря,  
* не вимагають для цього спеціального фундаменту;  
* практично не мають витрати масла (2-3 мгр/куб. м), на відміну від крупних поршневих компресорів з лубрікаторним мастилом,ітому  проводять значно чистіше повітря, що дозволяє використовувати їх для живлення найсучаснішого пневмообладнання;  
* оснащені автоматичною системою управління і контролю працездатності, а тому безпечні, не вимагають спостереження за їх роботою, мають велику надійність, здатні на тривалу роботу без обслуговування; 
* повітряне охолодження гвинтових компресорів дозволяє відмовитися від громіздкої системи оборотного водопостачання (градірня), і, крім того, дає можливість вторинного використання тепла, що виділяється в результаті роботи компресора, наприклад для обігріву приміщень в зимовий час;  
* період безремонтного пробігу для гвинтових компресорів на порядок довше, ніж для стандартних поршневих компресорів;  
* гвинтові компресори не потребують спеціально навченого персоналу, який постійно стежив би і обслуговував би їх;  
* гвинтовий блок в компресорах працює з мінімальним шумом і вібрацією;  гвинтовий компресор повністю автоматизований;  
* стисле повітря на виході з компресора має мінімальний залишковий зміст масла; 
* гвинтові компресори економічніші, споживають менше електроенергії (див. вище);  
* можливість безперервної роботи 24 години на добу;  
* значно більший (у 2-3 рази) ресурс роботи.

Найважливішою перевагою є економнысть: дослідження показують, що на виробництвах в середньому використовується тільки 50-80% потужності компресора. У цих випадках типовий гвинтовий компресор працює в режимі «нагрузка-холостий хід», а старий поршневий компресор викидає надлишки проведеного повітря через клапан в атмосферу, тобто гроші за споживану електроенергію вилітають «в трубу» При виборі гвинтового компресора, замовник виходить з тих характеристик, які йому найбільш необхідні. У залежності від цього фахівці допоможуть підібрати потрібний вам гвинтовий компресор, з тією комплектацією, яка буде задовольняти необхідним вам характеристикам.

Гвинтовий компресор має ряд переваг перед іншими компресорами. Це більш низькі шумові характеристики; невелика вага, немає необхідності будувати фундамент під компресорну установку; невеликі габарити; менше витрата масла; наявність повітряного охолодження; менше споживання електроенергії; менше вібрації при роботі; менше пульсація. Всі ці позитивні характеристики поширили застосування гвинтового компресора в різних областях.

Рис.2. Розріз напівгерметичного гвинтового компресора (без масловіддільника)