Гвинтовий компресор

Гвинтові компресори були винайдені в 1934 році. З того часу конструкція гвинтового компресора активно увійшла в експлуатацію. Гвинтовий компресор швидко знайшов собі широке застосування.

Компресор - насос, який призначений для подачі, переміщення, стиснення газу або повітря під певним тиском. Завдання гвинтового компресора - забезпечувати стисненим повітрям технологічне обладнання.

Гвинтові компресори різних виробників мало відрізняються один від одного. При виборі гвинтового компресора важливо звернути увагу на міцність основних елементів приладу.Саме від цього і залежить те, як довго прослужить вам гвинтовий компресор.


Рис.1. Компресор гвинтовий електричний ВК-57

Види гвинтових компресорів

 • поршневі
 • спіральні
 • турбокомпресори
 • гвинтові компресори

Робота гвінтового компресор здійснюється за допомога двох гвинтових роторів: один є провіднім и з'єднується безпосередню з Двигун, Інший - ведений. Ротор розташовані в корпусі мают один або кілька роз'ємів.


Типи гвинтових компресорів

Виділяють гвинтові компресори з прямим приводом і ремінним приводом.

Вибір того чи іншого гвинтового компресора залежить від того, в якій галузі буде використовуватися гвинтовий компресор. Правильний вибір гвинтового компресора вам допоможуть зробити фахівці, кваліфікуються в цій сфері.

Гвинтовий компресор нагнітає повітря послідовно, маючи високий ККД при незначному підвищенні температури повітря від стискання в порівнянні з температурою на вході. Гвинтові компресори відрізняються від традиційних поршневих принципом роботи.

Якщо в поршневому компресорі відбувається ударне стиснення повітря, то гвинтовий компресор нагнітає повітря плавно, за допомогою гвинтової пари. Гвинтова пара засмоктує повітря, обертаючись в масляній ванні, що забезпечує практично повну відсутність тертя, додаткове масляне ущільнення, що гарантує герметичність системи, а також ефективний тепловідвід від робочої зони. В результаті - високий ККД (~92%) і незначне перевищення температури (на 10-15°С) стислого повітря в порівнянні з температурою на вході. Високі експлуатаційні характеристики і ефективна система масляного охолодження забезпечують цілодобовий режим роботи гвинтового компресора при оптимальній температурі. При цьому система масловідділення, передбачена в стандартній комплектації гвинтових компресорів, забезпечує зміст масла на виході всього від 1 до 3 мг/м3.

В порівнянні з поршневими, гвинтові компресори володіють цілим рядом переваг:

 • мають низький рівень шуму і вібрації, малі габарити і вагу і можуть встановлюватися безпосередньо в цехах, де споживається

повітря,

 • не вимагають для цього спеціального фундаменту;
 • практично не мають витрати масла (2-3 мгр/куб. м), на відміну від крупних поршневих компресорів з лубрікаторним мастилом,ітому проводять значно чистіше повітря, що дозволяє використовувати їх для живлення найсучаснішого пневмообладнання;
 • оснащені автоматичною системою управління і контролю працездатності, а тому безпечні, не вимагають спостереження за їх роботою, мають велику надійність, здатні на тривалу роботу без обслуговування; * повітряне охолодження гвинтових компресорів дозволяє відмовитися від громіздкої системи оборотного водопостачання (градірня), і, крім того, дає можливість вторинного використання тепла, що виділяється в результаті роботи компресора, наприклад для обігріву приміщень в зимовий час;
 • період безремонтного пробігу для гвинтових компресорів на порядок довше, ніж для стандартних поршневих компресорів; * гвинтові компресори не потребують спеціально навченого персоналу, який постійно стежив би і обслуговував би їх;
 • гвинтовий блок в компресорах працює з мінімальним шумом і вібрацією; гвинтовий компресор повністю автоматизований;
 • стисле повітря на виході з компресора має мінімальний залишковий зміст масла; * гвинтові компресори економічніші, споживають менше електроенергії (див. вище);
 • можливість безперервної роботи 24 години на добу;
 • значно більший (у 2-3 рази) ресурс роботи.
 • це більш низькі шумові характеристики; невелика вага, немає необхідності будувати фундамент під компресорну установку; невеликі габарити; менше витрата масла; наявність повітряного охолодження; менше споживання електроенергії; менше вібрації при роботі; менше пульсація. Всі ці позитивні характеристики поширили застосування гвинтового компресора в різних областях.

Найважливішою перевагою є економнысть: дослідження показують, що на виробництвах в середньому використовується тільки 50-80% потужності компресора. У цих випадках типовий гвинтовий компресор працює в режимі «нагрузка-холостий хід», а старий поршневий компресор викидає надлишки проведеного повітря через клапан в атмосферу, тобто гроші за споживану електроенергію вилітають «в трубу» При виборі гвинтового компресора, замовник виходить з тих характеристик, які йому найбільш необхідні. У залежності від цього фахівці допоможуть підібрати потрібний вам гвинтовий компресор, з тією комплектацією, яка буде задовольняти необхідним вам характеристикам.

Рис.2. Розріз напівгерметичного гвинтового компресора (без масловіддільника)

Компресори використовують там, де потрібно збільшити густоту газового фактора, у нашому випадку повітря - підвищення тиску цього фактора - змушення потоку. Цьому служать компресори, наприклад поршневі або гвинтові. Додамо, що: Поршнивий компресор - це такий компресор, у якому підвищення тиску газу наступає внаслідок руху поршня в циліндрі. Гвинтовий компресор - це вид компресора, у якому стиск повітря наступає внаслідок зменшення простору між працюючими гвинтами. Маємо також компресорами з генератором азоту й спеціальні компресори (серія MED), які отримали сертифікат нового стандарту чистоти повітря, що вимагається в промисловості:ISO 8573-1 CLASS 0 - тобто повністю позбавленого масла. У нашій пропозиції ви знайдете: - поршневі компресори - гвинтові компресори - компресори з генератором азоту - спеціальні компресори (серія MED). Це компресори таких відомих фірм, як ATLAS COPCO, ABAC, FORMULA, WLAN. Це дуже продуктивні й надійні продукти.