Відмінності між версіями «Обговорення:Централізовані гідравлічні мастильні системи»

Рядок 24: Рядок 24:
  
 
Однолінійні проточні мастильні системи можна поділити на:
 
Однолінійні проточні мастильні системи можна поділити на:
'''Шестерні  насоси'''  
+
'''Шестерні  насоси''' [[Файл:Шестерний_насос.jpg|right|Шестерний насос]]
Завдяки электричному приводу шестерні насоси особенно добре підходять для автоматичних систем з контрольними і запобіжними приладами; також вони переважно використовуються  для систем з дистанційним керуванням, працюють від натискання кнопки.
+
Завдяки електричному приводу шестерні насоси особливо добре підходять
[[Файл:ЦМС2.jpg|right]]
+
для автоматичних систем з контрольними і запобіжними приладами;
 +
також вони переважно використовуються  для систем з дистанційним  
 +
керуванням, працюють від натискання кнопки.
 +
 
 +
 
 +
'''Поршневі  насоси''' [[Файл:Пневматичний_насос.jpg|right|Поршневі насоси]]
 +
Поршневі насоси мають обмежену продуктивність на один хід поршня,
 +
через що дозуючі об'єми і розміри системі мають певні межі.
 +
Поршневі насоси можуть ручний, механічний, електричний, гідравлічний
 +
або пневматичний привод.

Версія за 19:23, 30 травня 2016

Централізовані мастильні системи призначенні для подачі із локального місця дозування до точок гідравлічної системи, певної кількості мастильної речовини. В проточних системах змащування змащувальний матеріал (масло, пластична або консистентна змазка) постійно проходить через певні інтервали часу до точок тертя протягом часу такту змащування. Кількість мастила яка подається дозується таким чином щоб достатня кількість речовини поступала до рухомих частин обладнання і утворила мастильну плівку. Централізовані мастильні агрегати представляють собою поршневі насоси або шестерні насоси перервної дії з ручним, механічним, електричним, гідравлічним або пневматичним приводом. Для дозування мастильної рідини використовують поршневі розподілювачі, вмонтовані в трубопровідні мережі. За допомогою змінних дозуючих ніпелів на розподільниках можна подавати потрібну кількість мастила до кожного місця змазки при кожному ході або робочому циклі насоса. Діапазон дозування складає від 0,01 до 1,5 см^3 на "змащувальний імпульс" і точку змащування. Кількість змащуючих імпульсів також дозволяє впливати на кількість мастила, яке поступає до точки змащування.

Класифікація

ЦМС2.jpg


Однолінійні проточні мастильні системи

В протічних системах змащування не потрібне повернення масла до місця змащування в масляний бак. Однолінійна проточна система завжди мають однакову базову структуру:

– насос, поршневий розподільник,

– головна магістраль (з'єднання: насос — розподільник),

– магістраль місця змащування (з'єднання: розподільник — місце змащування).

Однолінійні проточні мастильні системи можна поділити на:

Шестерні насоси
Шестерний насос

Завдяки електричному приводу шестерні насоси особливо добре підходять для автоматичних систем з контрольними і запобіжними приладами; також вони переважно використовуються для систем з дистанційним керуванням, працюють від натискання кнопки.


Поршневі насоси
Поршневі насоси

Поршневі насоси мають обмежену продуктивність на один хід поршня, через що дозуючі об'єми і розміри системі мають певні межі. Поршневі насоси можуть ручний, механічний, електричний, гідравлічний або пневматичний привод.