Обговорення:Централізовані гідравлічні мастильні системи

Козак С.І.

02.06.16

  • Слід подати перелік посилань на джерела, звідки отримано інформацію.
  • Покращити оформлення, можливо рисунки розмістити рядком (gallery)
  • дозуючих - правильно: дозувальних; змащуючих - правильно мастильних.....

Після врахування зауважень до захисту --Shkod (обговорення) 10:23, 2 червня 2016 (CEST)

04.05.16

До захисту. (3 пара 6 червня) --Shkod (обговорення) 07:38, 4 червня 2016 (CEST)

Централізовані мастильні системи призначенні для подачі із локального місця дозування до точок гідравлічної системи, певної кількості мастильної речовини. В проточних системах змащування змащувальний матеріал (масло, пластична або консистентна змазка) постійно проходить через певні інтервали часу до точок тертя протягом часу такту змащування. Кількість мастила яка подається дозується таким чином щоб достатня кількість речовини поступала до рухомих частин обладнання і утворила мастильну плівку. Централізовані мастильні агрегати представляють собою поршневі насоси або шестерні насоси перервної дії з ручним, механічним, електричним, гідравлічним або пневматичним приводом. Для дозування мастильної рідини використовують поршневі розподілювачі, вмонтовані в трубопровідні мережі. За допомогою змінних дозуючих ніпелів на розподільниках можна подавати потрібну кількість мастила до кожного місця змазки при кожному ході або робочому циклі насоса. Діапазон дозування складає від 0,01 до 1,5 см^3 на "змащувальний імпульс" і точку змащування. Кількість змащуючих імпульсів також дозволяє впливати на кількість мастила, яке поступає до точки змащування.

Класифікація

ЦМС2.jpg


Однолінійні проточні мастильні системи

В протічних системах змащування не потрібне повернення масла до місця змащування в масляний бак.
Шестерний насос

Однолінійна проточна система завжди мають однакову базову структуру:

– насос, поршневий розподільник,

– головна магістраль (з'єднання: насос — розподільник),

– магістраль місця змащування (з'єднання: розподільник — місце змащування).

Однолінійні проточні мастильні системи можна поділити на: Шестерні насоси Завдяки електричному приводу шестерні насоси особливо добре підходять для автоматичних систем з контрольними і запобіжними приладами; також вони переважно використовуються для систем з дистанційним керуванням, працюють від натискання кнопки.


Поршневі насоси

Поршневі насоси мають обмежену продуктивність на один хід поршня,
Поршневий насос

через що дозуючі об'єми і розміри системі мають певні межі. Поршневі насоси можуть ручний, механічний, електричний, гідравлічний або пневматичний привод.

Поршневі розподільники /дозуючі блоки
Поршневий розподільник
Дозуючий блок

Поршневі розподільники (дозуючі блоки, дозуючі клапани) дозують і розподіляють мастильні речовини, які подаються насосом. Кількість мастильної речовини для окремих місць змащування визначається змінним дозуючим ніпелем. Дозуюча кількість вказана на дозуючих ніпелях. З урахуванням потреб в кількості і місцю монтування відбувається вибір із чотирьох груп розподільників, які відрізняються по діапазонам дозування і розміру. В одній системі можуть використовуватись різні групи розподільників.