BLUETOOTH модуль

Bluetooth модуль: HC-05

Bluetooth HC-05 Module


Введення

HC-05 Bluetooth Module

HC‐05 модуль являє собою простий у використанні Bluetooth SPP (Serial Port Protocol) модуль, призначений для прозорого бездротового послідовного з'єднання. HC-05 Модуль Bluetooth може бути використаний в Мастер / Підпорядкований веденого пристрою, що робить його відмінним рішенням для бездротових з'єднань. Цей послідовний порт модуля Bluetooth повністю кваліфікований Bluetooth V2.0 + EDR (Enhanced Data Rate) 3Mbps модуляції з повної 2,4 прийомопередачі і смузі частот. Він використовує CSR BlueCore 04 - Зовнішня однокристальна система Rluetooth з технологією CMOS і AFH (Adaptive Frequency Hopping Feature).

Bluetooth модуль HC-05

Модуль Bluetooth HC-05 є Мастер / Підпорядкований модуль. За замовчуванням модуль є підпорядкований. Роль модуля (головний або підпорядкований) може бути налаштований тільки відомими модулями AT COMMANDS. Він не може з'єднатися з іншим пристроєм Bluetooth , але може прийняти модуль з’єднання. Мвстер може ініціювати з'єднання з іншим користувачем приладів. Також можна використовувати просто для послідовного порту заміни для встановлення з'єднання між MCU і GPS, PC до вашого запровадженого проекту, тощо.

Апаратні особливості

 • Типова чутливість -80dBm.
 • До + 4dbm РФ потужності передачі.
 • 3,3 до 5 В I/O.
 • PIO (програмований вхід / вихід) управління.
 • UART інтерфейс з програмованої швидкістю передачі.
 • З вбудованою антеною.
 • З роз'ємом.

Особливості програми

 • Веденив за замовчуванням швидкість передачі даних: 9600, Біти даних: 8, Стоп біт: 1, Парність: Немає парності.
 • Автоматичне підключення до останнього пристрою по потужності за замовчуванням.
 • Дозвіл на пристрій сполучення для підключення за замовчуванням.
 • Автоматичне спаровування PINCODE: ”1234” за замовчуванням.
FC-114.jpg

Опис PIN

Модуль HC-05 Bluetooth має 6 pin. Вони розташовані в наступному порядку:

ENABLE: 

Якщо на PIN поступає сигнал НИЗЬКИЙ, модуль вимкнений, який означає, що модуль не активний і з ним не можна зв'язатися. Якщо на PIN поступає напруга 3.3В, то модуль стає активним.

Vcc: 
Напруга живлення 3.3V to 5V
GND: 
PIN заземлення
TXD & RXD: 
Ці два PIN виступає в якості інтерфейсу UART для зв'язку
STATE: 
Він діє як індикатор. Якщо модуль не підключений / не в парі з будь-яким іншим пристроєм Bluetooth, сигнал йде Низький. При цьому низький стан, означає, що блимає індикатор безперервно, який позначає, що модуль не в парі з іншин пристроєм. Якщо модуль підключений / в парі з будь-яким іншим Bluetooth пристроєм, то сигнал йде високий. Високий стан, означає, що світлодіод блимає з постійною затримкою, наприклад 2 секунди, який вказує, що модуль в парі.
КНОПКА ПЕРЕКЛЮЧЕННЯ 
Використовується для перемикання модуля в командах AT mode. Для включення АТ командного режиму, необхідно натиснути кнопку протягом секунди. З допомогою команд АТ, користувач може змінити параметри модуля, але тільки тоді, коли модуль не в парі з будь-яким іншим BLUETOOTH пристроєм. Якщо модуль підключений до будь-якого іншого пристрою з підтримкою BLUETOOTH, він починає взаємодіяти з цим пристроєм і не може працювати в AT командного режиму.

Підключення модуля Bluetooth HC05 з Arduino Uno

Апаратні засоби і програмне забезпечення

 • HC-05 Модуль Bluetooth
 • Arduino Uno
 • Arduino IDE (1.0.6V)

Апаратні з'єднання

Як ми знаємо, що PIN Vcc і Gnd модуля йде до Vcc і Gnd з Arduino. PIN TXD контактний йде до RXD штифтом Arduino і RXD PIN йде до TXD PIN Arduino тобто (цифровий PIN 0 і 1) .Користувач може використовувати на платі LED індикатор. Але тут, LED індикатор підключений до цифрового 12-зовнішнього контакту для покращення процесу.

ConnectTX.jpg

Програма для модуля Bluetooth HC-05

Процес підкллючення модуля HC-05 досить сильно відрізняється від інших, так як використовується мобільний телефон з операційною системою Android, щоб контролювати і підтримувати зв'язок з Arduino. Тут модуль Bluetooth виступає в якості інтерфейсу між нашим мобільним і плати Arduino. Перед тим як запустити процес виконання, слід виконати наступну процедуру:

 • Перш за все, користувач повинен встановити додаток під назвою Bluetooth SPP PRO від Google Play, який є безкоштовним додатком.
 • Після встанавлення програми, встановіть з'єднання між модулем Bluetooth та мобільномим телефоном, за допомогою коду bluetooth. Код сполучення за замовчуванням 1234.
 • Завантажити дану програму на Arduino Uno board. Після завантаження програми, відключіть USB від Arduino.
 • Тепер використовуйте зовнішній блок живлення для живлення плати Uno.
 • The Bluetooth SPP PRO має три типи зв'язку. Режим Байт потоку використовується для з'єднання. Вибравши цей режим і встановити на вхід 1, як тільки вхід засвітить LED індикатор, включиться 0 і LED індикатор погасне.

середній

Приклад програми для завантаження в Arduino:

#include <SoftwareSerial.h>
SoftwareSerial mySerial(0, 1); 
int ledpin=12; 
int Data; 
void setup() 
{
mySerial.begin(9600);
pinMode(ledpin,OUTPUT);
}
void loop()
{
  if (mySerial.available())
{
Data=mySerial.read();
if(Data=='1')
{ 
 digitalWrite(ledpin,HIGH);
 mySerial.println("LED On! ");
 }
else if (Data=='0')
{
 digitalWrite(ledpin,LOW);
 mySerial.println("LED Off! ");
 }
}
}


Посилання