Тягомір

Тягомір

Тягомір (КВ) - (вакуумметр з верхньою межею вимірів не більше 40 кПа) - прилад для вимірювання малих величин вакуумметричного або надлишкового тиску природного газу та інших різних газів, які є неагресивними по відношенню до матеріалів приладу, які контактують з вимірюваним середовищем (сталі, кольорових металах і їх сплавів).

Призначення

Тягоміри потрібні для вимірювання вакуумметричного й надлишкового тисків повітря і неагрессивних газів в котлі або печі і застосовуються багатьох галузях, в тому числі: при виконанні робіт із забезпечення охорони здоров'я, контролю стану навколишнього середовища і безпеки умов праці.. Ці прилади призначені для роботи при температурі навколишнього повітря від мінус 50 до плюс 60° градусів, відносної вологості до 98% при температурі 35° градусів.

Принцип роботи

Принцип дії тягомірів заснований на деформації коробчатої діафрагми, яка приймає дію тиску. Деформація діафрагми через секторний механізм передається на показуючий пристрій. Згідно з функціональним призначенням введене умовне позначення: для напоромірів ДН 05, Тягомірів ДТ 05, тягонапоромірів ДГ 05, до якого додається число, що означає діаметр корпусу приладу в мм, і дорівнює 63 або 100 мм.

Види тягомірів за констукцією

Мембранний тягомір
 • Мембранні

Мембранні тягоміри, встановлюються на щитах при відсутності значної вібрації. Прилади за допомогою сполучної лінії діаметром 10 - 15 мм і довжиною до 30 м підключаються до трубки для відбору тиску. Добірну трубку рекомендується встановлювати врівень з внутрішньою поверхнею стінки, що обмежує вимірюване середовище. Правильна робота приладу залежить від щільності сполучної лінії, яка періодично перевіряється шляхом відключення її від добірної трубки. Якщо стрілка приладу не буде рухатися в бік нульової позначки, значить, лінія щільна. Мембранні тягоміри випускаються у вигляді приладів, що показують з вертикальною або концентричної шкалою.


 • Деформаційні тягоміри
Деформаційний тягомір

Деформаційні тягоміри. Як чутливі елементи цих приладів широко застосовують мембранні металеві коробки, неметалеві мембрани з жорстким-центром, сільфон. Сельфонні тягоміри забезпечують управління зовнішніми електричними ланцюгами шляхом включення і виключення контактів в схеми сигналізації, автоматики і блокування. Електросигнальний блок має вибухозахисну дію.Під дією підвищеного тиску всередині мембранної коробки вона деформується (роздувається). Мірою вимірюваного тиску служить деформація гофрованого денця. Тиск вимірюваного середовища, що діє на мембрану, врівноважується зусиллям протидії пружини. Прилади з профільним корпусом більш зручні для монтажу на щитах. Межі допустимої основної погрішності не перевищують ± 1,5 і ± 2,5%

Класифікація

Тягомір
 • Показуючі тягоміри. Марки: ТмМП-52М2(100М1)
 • Сигналізуючі (електроконтактні) застосовуються для комутації зовнішніх електричних ланцюгів в системах автоматики, коли досягається граничне значення регульованого тиску.Приклади сигналізуючих модифікацій: ДТ
 • Вибухозахищенні тягоміри- прилади, що мають виконання по вибухозахисті «іскробезпечний електричний ланцюг" (Ex) або "вибухонепроникна оболонка" (Exd), наприклад: ТмСП-16СгВЗТ4
 • Корозійностійкі - призначені для вимірювання малих величин вакуумметричного тиску некрісталічних середовищ, не вступають в активну взаємодію з нержавіючої сталлю.Переваги: 1) Зручні у використанні своїми розмірами. 2)Вироблення регулюючого впливу в незалежності від сумнівного фактора;

Недоліки: 1) Наявність помилки регулювання; 2) Мала швидкодія; 3) Велика вартість; 4)Схильність системи до перерегулювання. Перерегулювання - коливання регульованого параметра близько заданого значення.

Математичний опис (модель)

 • Тягоміри мембранні показуючі, типу ТММП-52:
Тягомір мембранний типу ТММП-52

Тягоміри типу ТММП-52 призначені для вимірювання розрідження неагресивних газів при температурі навколишнього повітря від - 50 град С до 60 град С і відносній вологості не більше 98% (для температури 35 град С).

Спектр вимірюваних тисків: для Тягомірів ТММП: від - 40кПа до 0 кПа

Робочі діапазони: Постійна (робоча) навантаження: 3 / 4 шкали;

Змінна (періодична) навантаження: 2 / 3 шкали;

Короткочасна (критична) навантаження: 100% шкали.

Клас точності: 2,5; 1,5 (поставляється за замовленням);

Міжповірочний інтервал: 1 рік

Ступінь захисту приладу: IP40

Кліматичні виконання: У3 - але для роботи при температурі від мінус 50 до плюс 60° С і відносній вологості до 98% при 35° С. Т3 - але для роботи при температурі від мінус 25 до плюс 55° С і відносній вологості до 100% при 35° С.

Маса приладу: не більше 0,5 кг

Прилади випускаються за ТУ 25-7305.014-90

Область застосування: Газова промисловість

 • Тягоміри диференціальні ДТ2
Тягомір диференціальний ДТ2

Тягоміри диференціальні ДТ2 призначені для перетворення тиску, розрідження, перепаду тиску повітря або неагресивних газів в сигнал змінного струму. Застосовуються в схемах автоматичного регулювання технологічних процесів.

Функціональні можливості: Перетворення малих тисків, розріджень або різниці двох тисків неагресивного газу або повітря в електричний сигнал змінного струму.

Примітка: При підключенні первинної обмотки датчика до приладів П-ДТ, РС29.1, Р17.1, Р27.1, Л03.1, Д05.1 датчик живиться стабільним струмом трикутної форми з частотою близькою до 400Гц. Амплітуда струму 12,5 мА.

Область застосування: Котельне обладнання, Медичне обладнання, Лабораторне обладнання

 • Тягоміри мембранні показуючі, типу ТММП-100 М1
Тягомір мембранний, типу ТММП-100 М1

Тягоміри ТмМП-100-М1 відносяться до типу деформаційних приладів. В якості чутливого елемента, що перетворює розрідження (тягу) при використанні мембрани, тому прилади такого типу називають мембранними.

Тягомір ТмМП-100-М1 - призначений для вимірювання вакуумметричного тиску (розрядження / тяги):

а) повітря і неагресивних газів;

б) газоподібних середовищ з вмістом H2S і вуглекислого газу CO2 (корозійно-стійке виконання).

По захищеності від впливу навколишнього середовища прилади виготовляються в наступних виконаннях за ГОСТ 12997-84:

- IP 53 по ГОСТ 14254-96;

- IP 53, корозійно-стійке виконання.

Маса Тягоміра не більше 0,6 кг.

Область застосування: Хімічна промисловість

 • Тягоміри мембранні показуючі типу КВ-11Р(радіальний), КВ-11Т(осьовий)

КВ-11Р, КВ-11Т призначенні для вимірювання тиску/розрідження неагресивних газоподібних, не вязких, і не кристалізуючих вимірювальних середовищ з температурою до 100 град С

Технічні характеристики:

Межі показу приладу, кПа: від -60, -40,-25,-16,-10,-6,-4,-2.5 до 0

 • Сильфонний тягомір ТМСП-16СГ показуючий сигналізуючий вибухозахисний
Сильфонний тягомір ТМСП-16СГ


Призначений для вимірювання надлишкового і вакууметричного тиску рідких і газоподібних неагресивних середовищ і комутацій зовнішніх електричних ланцюгів

Діапазон вимірювань, кПа: -1,6..0; -2,5..0; -4..0; -6..0; -10..0; -16..0; -25..0; -40..0.

Клас точності: 1,5.

Номер ТУ: 25-0210,030-01

Температура навколишнього середовища град. С: -30..+60

Маса не більше 7 кг

Застосування

Для різних сфер діяльності та середовищ функціонування виготовляються різні моделі тягомірів, які можуть експлуатуватися фактично в будь-яких ситуаціях і витримувати навіть самі складні умови роботи. Підібрати потрібну модель просто: всі тягоміри позначаються відповідним кодом, до якого приписують число, що означає діаметр корпусу обладнання (значення в міліметрах). Як правило, діаметр становить 63 або 100 міліметрів. При цьому в будь-якій ситуації ці прилади надзвичайно зручні в експлуатації за рахунок своїх компактних розмірів і невеликої ваги - навіть найдосконаліший тягомір важить не більше 0,5-0,6 кг.

Застосовання у таких галузях як:

 • Газова, нафтогазова, фармацевтична, харчова, нафтохімічна, хімічна промисловості
 • Котельне обладнання
 • Медичне обладнання
 • Лабораторне обладнання
 • Теплоенергетика, машинобудування, приладобудуванні, капітальне будування і т.д.

Виробники

Багатопрофільна фірма ТОВ "Проспект-ЮГ"-оптовий продаж зіпсованої арматури, КВП і запасних запчастин, (Україна, м. Запоріжжя)

ООО «Леконт»-діяльність, комплектні поставки систем автоматизації, приладів обліку, контролю води і тепла, і газового обладнання, (Россія, м. Кіров)

ПАО «Стеклоприбор»-завод-виробник контрольно-вимірювальних приладів та лабораторних приладів, (Україна, Полтавська обл.)

ЗАТ «ПРОМПРИЛАД»- комплексні поставки КВП за цінами виробників, (м. Єкатеринбург, Россія)

Дивіться також

Джерела інформації