Рапіда

Blue check.png Дана стаття являється неперевіреним навчальним завданням.
Студент: Demchuk inna
Викладач: Шкодзінський О.К.
Термін до: 10 січня 2011

До вказаного терміну стаття не повинна редагуватися іншими учасниками проекту. Після завершення терміну виконання будь-який учасник може вільно редагувати дану статтю і витерти дане попередження, що вводиться за допомогою шаблону.Рапіда – відносно молода платіжна система в мережі Інтернет, заснована у вересні 2001 року.
В системі передбачається кілька основних напрямків введення електронної готівки, найпопулярніші з яких – предоплачені карти й введення за допомогою WebMoney. Крім того, своїм користувачам Рапіда пропонує різноманітні послуги керування платежами й банківськими рахунками. Клієнт системи може цілодобово (за допомогою Інтернету або телефону з тоновим набором) оплатити рахунки за комунальні послуги, мобільний зв’язок, міжміські дзвінки, а також погасити кредити.

Переваги системи платежів Rapіda:
1. Немає необхідності відвідувати банківську установу для проведення повсякденних платежів.
2. Широкий спектр послуг.
3. Можливість створення розкладу платежів. Тобто, система буде автоматично здійснювати оплату конкретної послуги із заданою користувачем періодичністю.
4. Для користування системою не потрібно відкриття додаткових банківських рахунків.
5. Номінал предоплаченої карти можна розділяти й поєднувати.

Якщо необхідно вивести кошти, можна скористатися банківським переведенням, або одержати предоплачену карту, номінал якої відповідає виведеній сумі. Проведені в системі платежі не обкладаються додатковою комісією, однак за внутрішній переказ між користувачами Рапіди необхідно заплатити 0,5% від суми угоди. Доступ у систему здійснюється за допомогою одноразових паролів.

Крім номінальної пластикової карти система Рапіда пропонує емітувати безномінальну, котра є доповненням до карт міжнародних платіжних систем VІSA, EuroCard/MasterCard і ін. Переваги такої карти беззаперечні – з її допомогою користувач може проводити розрахунки в мережі Інтернет, не розкриваючи конфіденційну інформацію про особисту «кредитку».