Поштова програма

Blue check.png Дана стаття являється неперевіреним навчальним завданням.
Студент: Slawik
Викладач: Шкодзінський О.К.
Термін до: 10 січня 2011

До вказаного терміну стаття не повинна редагуватися іншими учасниками проекту. Після завершення терміну виконання будь-який учасник може вільно редагувати дану статтю і витерти дане попередження, що вводиться за допомогою шаблону.



Пощтова програма група БЕ-51 Мартюк Я.

Поштова програма

Поштова програма (клієнт електронної пошти, поштовий клієнт, мейл-клієнт, Мейлер) - програмне забезпечення, яке встановлюється на комп'ютері користувача і призначене для одержання, написання, відправлення та зберігання повідомлень електронної пошти одного або декількох користувачів (у випадку, наприклад, кількох облікових записів на одному комп'ютері) або декількох облікових записів одного користувача.

Електронна пошта

Електро́нна по́шта (англ. e-mail, або email, скорочення від electronic mail) — популярний сервіс в інтернеті, що робить можливим обмін даними будь-якого змісту (текстові документи, аудіо-відео файли, архіви, програми).

Електронною поштою можна надсилати не лише текстові повідомлення, але й документи, графіку, аудіо-, відеофайли, програми тощо. Електронна пошта дуже корисна, якщо немає повноцінного доступу (on-line) до Інтернету. Через електронну пошту можна отримати послуги інших сервісів мережі.

Електронна пошта — типовий сервіс відкладеного зчитування (off-line). Після відправлення повідомлення, як правило, у вигляді звичайного тексту, адресат отримує його на свій комп'ютер через деякий період часу, і знайомиться з ним, коли йому буде зручно.

Електронна пошта схожа на звичайну пошту, маючи ті ж самі переваги і недоліки. Звичайний лист складається із конверта, на якому зазначена адреса отримувача і стоять штампи поштових відділень шляху слідування, та вмісту — власне листа. Електронний лист складається із заголовків, які містять службову інформацію (про автора листа, отримувача, шляху проходження листа), які служать, умовно кажучи, конвертом, та власне вміст самого листа. По аналогії зі звичайним листом, відповідним методом можна внести в електронний лист інформацію якого-небудь іншого роду, наприклад, фотографію тощо. Як і звичайному листі можна поставити свій підпис. Звичайний лист може не дійти до адресата або дійти з запізненням, — аналогічно і електронний лист. Звичайний лист доволі дешевий, а електронна пошта — найдешевший вид зв'язку. В Internet для роботи з електронною поштою використовуються прикладнi протоколи SMTP, POP, IMAP. Протокол SMTP (Simple Mail Transfer Protocol - простий протокол передачi пошти) пiдтримує передачу повiдомлень мiж довiльними вузлами Internet. Маючи механiзми промiжного збереження пошти i пiдвищення надiйностi доставки, протокол SMTP припускає користування рiзноманiтних транспортних служб i поштових серверiв. Вiн може працювати навiть у мережах, що не пiдтримують стiк протоколiв TCP/IP. Протокол SMTP дозволяє групувати повiдомлення на адресу одного одержувача i розмноження копiй e-mail- повiдомлення для передачi за рiзними адресами. POP (Post Office Protocol) дає кiнцевому користувачу доступ до до його електронних повiдомлень. POP-клiєнти при запитi користувача на одержання пошти зажадають ввести пароль, що пiдвищує конфiденцiйнiсть листування. Запити програм-клiєнтiв вiдстежуються демоном (daemon), процесом, що знаходиться у "сплячому" станi, деякий час в UNIX-системах. Так, pop3d - демон, що дозволяє не тiльки одержати листа, але й вiдправити свої повiдомлення через e-mail.

Internet e-mail адресацiя

Пiсля того, як визначилися iз своїм адмiнiстратором у вiдношеннi свого iдентифiкатора i пароля, ви одержуєте свою унiкальну адресу i вiдповiдно можливiсть вiдправляти й одержувати поштовi повiдомлення через Internet. Ваша адреса, як i адреса будь-якого iншого користувача, детально описує, хто вiн (вона) i де вiн (вона) розмiщуються в мережi. Електронна пошта знаходить адресата завдяки унiкальностi його адреси, що розпiзнається кожним комп'ютером у мережi. Абсолютно кожен комп'ютер розумiє (i завдяки цьому iснує в мережi) загальну структуру адрес e-mail, що зветься DNS (domain name system - система доменних iмен). Саме DNS, "маючи деревоподiбну" схему, визначає кожну людину на кожному комп'ютерi в мережi, у будь-якому його вузлi, у кожнiй органiзацiї, залученiй до Internet.

Програми-клієнти для роботи з електронною поштою

В світі поштових клієнтів немає визнаного лідеру. Багато користувачів Інтернету працюють з поштою через Web-інтерфейс, використовуючи браузер. Дійсно, навіщо використовувати дві програми, коли досить освоїти одну? Варто відразу відповісти на це фундаментальне питання:

  • використання поштового клієнта дозволяє вести роботу з електронною кореспонденцією так, як зручно користувачу, а не Web-дизайнерові
  • за наявності декількох адрес електронної пошти освоєння однієї нової програми часто є простішим, ніж вникання в Web-інтерфейс кожного сервісу
  • помітна економія вхідного трафіку, оскільки не завантажується сайт сервісу
  • доцільне налаштування анти-спам фільтрів дозволяє заощадити трафік і зберегти нервову
  • гнучкі засоби сортування повідомлень, шаблони, перевірка орфографії та інші можливості поштових клієнтів роблять роботу зручнішою і ефективнішою.
Популярні програми-клієнти для роботи з електронною поштою:
   * Eudora Mail
   * Evolution
   * KMail
   * Mozilla Mail
   * Mozilla Thunderbird
   * Netscape Mail
   * Novell GroupWise
   * Opera Mail (M2)
   * Outlook
   * Outlook Express
   * TheBat


У світі існує декілька сотень поштових клієнтів. Перелічимо лише найпоширеніші програми і вкажемо адреси, де можна їх знайти. Qutlook Express – найпопулярніша програма, її можна безкоштовно скопіювати з сервера www.microsoft.com. Певну популярність серед українських користувачів має програма The Bat! – продукт молдаванських розробників, знайти який можна за адресою http://www.ritlabs.com/ru. У програмі реалізована підтримка російської і української мов, повність українізований інтерфейс. Цим програмам нічим не поступається і Mozilla Thunderbird. Дуже зручний поштовий клієнт запропонувала компанія Microsoft у складі свого продукту Qutlook 2003. У даній першій версії програма отримала новий користувацький інтерфейс. Трипанельний дизайн забезпечує раціональніше розташування повідомлень на екрані. Представлення області перегляду у вигляді вертикальної панелі дозволяє панелі виділити для тексту листи на 40% більше місця, ніж при традиційному горизонтальному розташуванні панелі, що ц свою чергу дає можливість рідше відкривати листи в окремому вікні і тим самим позбавляє від необхідності стежити за безліччю окремих вікон для кожного повідомлення. Слід відзначити, що вертикальне розташування тексту у вигляді вузької колонки зручніше для читання. Web – пошта – це пошта з Web – інтерфейсом. Для доступу до такої пошти досить мати доступ в Інтернет. Можна навіть не мати на своєму комп’ютері поштових програм, що працюють на протоколах POP-3\SMTP. Достатньо звичайного бровзера, mail.ru, ukr.net, yahoo.com, hotmail.com – все це приклади популярних служб Web – пошти. Основними плюсами Web – пошти є доступність з будь-якого комп’ютера, що має вихід в Інтернет, універсальність адреси, не залежної від місця роботи, і просте ім’я типу user@mail.ru. До недоліків слід віднести необхідність передавати свої ім’я і пароль по мережі за межі своєї фірми, що знижує рівень безпеки. Крім того, в безкоштовних службах проблеми створює присутність реклами.

E-mail клієнт

E-mail клієнт — програма, встановлена в мобільному телефоні, яка дозволяє отримувати і відправляти електронну пошту. Поштову програму в мобільному телефоні можна настроїти на поштову скриньку, створену на будь-якому поштовому сервері.

Для того щоб скористатися поштовою програмою в мобільному телефоні з використанням технології GPRS/EDGE, потрібен телефон з подтримкою даної функциї і технології. Інформація про це, чи підтримуєли ваш мобільний телефон E-mail клієнт і технологію GPRS/EDGE, знаходиться в управлінні користувача вашого телефона. Для роботи з поштою необхідна програма – поштовий клієнт. Основні функції поштових клієнтів - це прийом повідомлень, забезпечення їх перегляду, сортування повідомлень, автоматизація створення відповідей і підтримка адресної книги. Інформація про дату створення листа і адреса поштової скриньки відправника заповнюється автоматично. Поштова програма дозволяє спростити процес заповнення цих полів, якщо людина відповідає на лист. Особливо зручні,зокрема, такі функції, як «Відповісти», «Відповісти усім» і «Перенаправити». Для створення тексту електронного листа зазвичай надається текстовий редактор, який дозволяє проводити операції форматування, використовувати буфер обміну для копіювання фрагментів з наявних документів, вибирати кодування тексту. Якщо поштовий клієнт підтримує HTML – формат, то можливості оформлення листа істотно збільшуються: можна використовувати вбудовані мультимедійні об’єкти, голосові і відео повідомлення.

Більшість поштових клієнтів дозволяють автоматично перенаправити отримане повідомлення за новою адресою. При відповіді на лист деякі поля заповнюються автоматично. Зокрема, немає необхідності набирати адресу одержувача – досить натиснути кнопку «Відповідь». Для зручності зберігання і пошуку поштовий клієнт зазвичай дозволяє розсортувати повідомлення по логічних папках. Розподіл листів по електронних папках дозволяє помітно заощадити час, що витрачається на розбирання пошти. Важливо виробити правильну систему сортування пошти, тоді вам не доведеться шукати потрібне послання у «загальній купі». Проте, коли ви призначаєте папок так багато, що доводиться сушити голову, у яку ж з них могло потрапити те або інше послання, це теж гальмує роботу. Якби не було оптимізоване сортування необхідно своєчасно позбавлятися від старих непотрібних повідомлень, це дозволить істотно скоротити час на пошук.

Веб-клієнт електронної пошти

Веб-клієнт - це нова клієнтська програми. Крім звичного файлового доступу й підключення до сервера по локальній мережі, вони дозволяють підключатися до інформаційної бази по протоколу HTTP через спеціально настроєний веб-сервер. Веб-клієнт не вимагає попередньої установки. Він виконується не в середовищі операційної системи, а в середовищі Інтернет-Браузера (Microsoft Internet Explorer або Mozilla Firefox). Користувачеві досить запустити свій браузер, ввести адресу веб-сервера, на якому опублікована інформаційна база, і веб-клієнт запуститься на комп'ютері і почне виконуватися. Появилася необхідність «підняти» web-клієнт для пошти. Працююча поштова система вже є: є SMTP сервер, є POP3 и IMAP сервер. Так що потрібно було тільки зробити «web-управління» на це все . При чому такий, щоб не мав ніяких самостійних «поштових» настройок. Тобто ці клієнти мають більш ширшу можливість, крім цього вони можуть мігрувати на інші поштові сервери і web-клієнти. Щоб користувач міг працювати як з поштою, так і з web-клієнтом однаково.

Професіональний веб-клієнт електроної пошти - Atmail

Atmail - представляє собою поштовий веб-клієнт написаний на php. Він створений на абсолютно нових підходах, основан на первичности коммуникаций людей, и вторичности исходящих из переписки бизнес-задач. Тобто спочатку люди спілкуються, а потім в процесі вони розуміють, що із цього може получитися – просто дружній лист чи бізнес-задача для співробітників, звіт, або заявка клієнта або накладна. Можливості шаблонізації безграничні і продуковані тільки специфікою компанії. Спілкуючись як звичайно в пошті, переписуючись можна легко і просто знайти в тілі листа потрібні ділові параметри, після настройки вони будуть підсвічуватися вже автоматично. Крім того, переписка групується ланцюжком по визначеним ознакам, що дозволяє швидко знаходити пов’язані повідомлення, тут вже в одном місці бачить архів отриманих документів і всі попередні обговорення.

Список використаної літератури