Захоплювач Бернуллі

Захоплювач Бернуллі

Потік повітря викликає підйомну силу на об`єкті, дозволяючу для безконтактного зчеплення

Захоплювач Бернуллі використовує потік повітря, дотримуючись об'єкту без фізичного контакту. Такі захоплення покладалися на принцип Бернуллі повітряного потоку. Потік повітря з високою швидкістю, має низький статичний тиск. При ретельному проектуванні тиск в повітряному потоці високої швидкості може бути нижчий, ніж атмосферний тиск. Це може привести до результуючої сили на об'єкт в напрямі, перпендикулярному до сторони з нижчим місцевим тиском. Захоплювач Бернуллі використовує це, підтримуючи постійний тиск на захватній поверхні в порівнянні з тиском довкілля, зберігаючи при цьому повітряний проміжок між захопленням і об'єктом через який проходить повітря.

Додатки

Комерційно доступні ручки Бернуллі зазвичай використовуються для обробки жорстких листів, як матеріал, такий як кремнієвих пластин в виробництві плат, або компонентів фотоелектричного елементу. Так як зчеплення безконтактне,то ця форма захоплення піддається обробці стерильним матеріалам, щоб запобігти хімічному та/або біологічному забруднення. Дослідження було зроблено у використанні захвату Бернуллі для транспортування листового скла, продукти в харчовому контексті, хоча ця робота знайшла труднощі, оскільки гнучкі продукти будуть вібрувати проти захоплення, деформуючись і по черзі блокуючи захоплення або і роздуватися далеко від дихальних шляхів. Хватка Бернуллі також досліджується, як безконтактний механізм для зчеплення скалодром роботів.

Перелік посилань

http://www.grimsby.ac.uk/documents/frperc/projects/airflow.pdf
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/articleDetails.jsp?reload=true&arnumber=4059894
http://www.pv-tech.org/products/new_product_bernoulli_gripper_from_festo_enables_contactless_handling
http://spectrum.ieee.org/automaton/robotics/industrial-robots/robot-uses-supersonic-jets-of-air-to-stick-to-almost-anything