WiFi модуль

Версія від 19:49, 25 травня 2017, створена Валентина (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Плата розширення Arduino WiFi дозволяє підключити Ардуіно до Інтернету по бездротовому інте...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Плата розширення Arduino WiFi дозволяє підключити Ардуіно до Інтернету по бездротовому інтерфейсу. Для цього досить виконати всього лише кілька простих дій. За традицією, будь-який елемент платформи Ардуіно - будь то апаратні, програмні засоби або документація - має відкритий вихідний код і повністю безкоштовний. Завдяки цьому у вас є можливість не тільки детально вивчити пристрій Arduino, але і використовувати його для створення своїх проектів.


Опис

Плата Розширення Aduino WiFi побудована на базі модуля HDG104, що представляє собою систему на кристалі, яка забезпечує підключення Ардуіно до мережі Інтернет по бездротовому інтерфейсу LAN 802.11b/g (WiFi). Мікроконтролер ATmega32UC3 підтримує стек мережевих протоколів (IP) і дозволяє працювати як з TCP, так і з UDP-протоколами. Для написання програм, що працюють з глобальною мережею через плату розширення, рекомендується використовувати бібліотеку WiFi. Для підключення плати розширення до Ардуіно передбачений спеціальний роз'єм, який представляє собою металеві виводи ( "папа") з одного боку плати та гнізда ( "мама") - з іншого боку. Така конструкція дозволяє підключити до Ардуіно відразу кілька плат розширення, розмістивши їх одну над іншою.

Плата Розширення WiFi підтримує роботу з бездротовими мережами стандарту 802.11b і 802.11g.

На платі передбачений роз'єм для підключення мікро-SD карти пам'яті, який може використовуватися для зберігання файлів і організації мережевого доступу до них. Пристрій сумісний з Arduino Uno і Mega. Для роботи з вбудованим MicroSD-кардрідер служить бібліотеці SD. Для активізації кардридера за допомогою цієї бібліотеки в якості висновку СС слід вказувати виводи 4.

Ардуіно взаємодіє з модулем Wi-Fi плати розширення і з SD-картою пам'яті по одній SPI-шині (через роз'єм ICSP). На Arduino Uno SPI-шина займає цифрові виводи 11, 12 і 13, а на Ардуіно Мега - 50, 51 і 52. При цьому на обох платах в якості виводів для активізації мікросхеми HDG104 або SD-карти пам'яті використовуються виводи 10 і 4 відповідно. Тому дані висновки не можна використовувати в якості виводів загального призначення для виконання будь-яких інших функцій. Слід також пам'ятати, що для коректної роботи SPI-інтерфейсу апаратний висновок СС Ардуіно Мега (53) повинен бути завжди налаштований як вихід, незважаючи на те, що він не взаємодіє ні з HDG104, ні з SD-картою пам'яті.

Цифровий висновок 7 на платі використовується для ідентифікації підключення WiFi-плати розширення до Ардуіно (даний вивод на малюнку позначений як "Handshake").

Примітка: оскільки обидва пристрої, HDG104 і SD-карта пам'яті, підключені до однієї SPI-шині, то в кожен момент часу активним може бути тільки одне з них. При використанні в вашому проекті обох пристроїв, розподіл доступу до шини контролюється відповідними бібліотеками. У тому випадку, якщо один з пристроїв в проекті не використовується - необхідно його явно деактивувати. Для цього висновок, що відповідає за активізацію відповідного пристрою (4 - для SD-карти, 10 - для HDG104), необхідно налаштувати як вихід і подати на нього високий рівень сигналу.

Плата розширення може підключатися як до відкритих мереж, так і до мереж, що використовують методи шифрування WPA2 Personal або WEP.

Для успішного підключення пристрою до бездротової мережі, її ім'я-ідентифікатор SSID має бути загальнодоступним.

Роз'єми і інтерфейси

Кнопка скидання, розташована на платі розширення, здійснює скидання Ардуіно разом з модулем HDG104.

Вбудований роз'єм Mini-USB призначений для оновлення прошивки мікроконтролера ATmega32U по протоколу Atmel DFU. Даний роз'єм не призначений для програмування Ардуіно. Щоб прошити мікроконтролер в режимі DFU необхідно замкнути джампер, розташований на платі біля аналогових входів і роз'єму живлення. У звичайному режимі роботи цей джампер повинен бути розімкнений.

Роз'єм для підключення FTDI-кабелю дозволяє зв'язати пристрій з комп'ютером по послідовному інтерфейсу з метою налагодження програм мікроконтролера ATmega32U.

Світлодіодні індикатори

На платі розширення розташовано декілька світлодіодних індикаторів:

L9 (жовтий): підключений до цифрового висновку 9 LINK (зелений): світиться, коли встановлено з'єднання з мережею ERROR (червоний): інформує про виникнення помилок зв'язку DATA (синій): блимає в процесі отримання / відправки даних