Сегмент стану TSS та переключення задач МП і80286

Версія від 12:41, 5 травня 2011, створена Proevogamer (обговореннявнесок)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Сегмент стану задачі (TSS) - структура, яка наявна в пам'яті регістра задачі ТR. Цей регістр(16-розрядний) використовується для організації багатозадачної роботи мікропроцесора і80286 в захищеному режимі


Формат дескриптора TSS

Для організації багатозадачної роботи мікропроцесора в захищеному режимі використовується ще один 16-розрядний регістр – регістр задачі ТR, а в пам'яті наявна структура, котра носить назву "сегмент стану задачі" (TSS). Формат регістра TR, що указує на сегмент стану задачі зображений на рис.1 На рисунку введені позначення: Base - базова адреса сегменту TSS; Limit - границя TSS. Поле доступу має формат, що використовується для системних сегментів. Границя має бути такою, щоб у сегмент TSS поміщались по крайній мірі усі стандартні поля. У випадку необхідності сегмент TSS може бути розширений, за допомогою зміни поля Limit. Формат даних, що знаходяться за адресами з зміщенням рівним або більшим 2СH визначається операційною системою.

Рис.1 Формат дескриптора TSS


Сегмент стану задачі TSS

Сегмент стану задачі має формат зображений на рис.2. Він зберігає копії всіх регістрів, які використовує мікропроцесор для тимчасового зберігання даних, формування адреси і тощо. Сегмент використовується в багатозадачних операційних системах для збереження стана МП у процесі перемикання задач. Для кожної задачі операційна система створює свій сегмент стану. У процесі перемикання задач стан усіх регістрів МП зберігається у відповідному сегменті TSS, а потім відновлюється стан іншої задачі.

Рис.2 Сегмент стану задачі TSS


Посилання

"Мікропроцесорні та програмні засоби автоматизації" Медвідь В.Р., Козбур В.Р., Пісьціо В.П. Тернопіль 2010

Категорії