Тягомір

Тягомір

Тягомір (КВ) - (вакуумметр з верхньою межею вимірів не більше 40 кПа) - прилад для вимірювання малих величин вакуумметричного або надлишкового тиску природного газу та інших різних газів, які є неагресивними по відношенню до матеріалів приладу, які контактують з вимірюваним середовищем (сталі, кольорових металах і їх сплавів).

Призначення

Тягоміри потрібні для вимірювання вакуумметричного й надлишкового тисків повітря і неагрессивних газів в котлі або печі і застосовуються багатьох галузях, в тому числі: при виконанні робіт із забезпечення охорони здоров'я, контролю стану навколишнього середовища і безпеки умов праці.. Ці прилади призначені для роботи при температурі навколишнього повітря від мінус 50 до плюс 60° градусів, відносної вологості до 98% при температурі 35° градусів.

Принцип роботи

Принцип дії тягомірів заснований на деформації коробчатої діафрагми, яка приймає дію тиску. Деформація діафрагми через секторний механізм передається на показуючий пристрій. Згідно з функціональним призначенням введене умовне позначення: для напоромірів ДН 05, Тягомірів ДТ 05, тягонапоромірів ДГ 05, до якого додається число, що означає діаметр корпусу приладу в мм, і дорівнює 63 або 100 мм.

Види тягомірів за констукцією

Мембранний тягомір
  • Мембранні

Мембранні тягоміри, встановлюються на щитах при відсутності значної вібрації. Прилади за допомогою сполучної лінії діаметром 10 - 15 мм і довжиною до 30 м підключаються до трубки для відбору тиску. Добірну трубку рекомендується встановлювати врівень з внутрішньою поверхнею стінки, що обмежує вимірюване середовище. Правильна робота приладу залежить від щільності сполучної лінії, яка періодично перевіряється шляхом відключення її від добірної трубки. Якщо стрілка приладу не буде рухатися в бік нульової позначки, значить, лінія щільна. Мембранні тягоміри випускаються у вигляді приладів, що показують з вертикальною або концентричної шкалою.


  • Деформаційні тягоміри
Деформаційний тягомір

Деформаційні тягоміри. Як чутливі елементи цих приладів широко застосовують мембранні металеві коробки, неметалеві мембрани з жорстким-центром, сільфон. Під дією підвищеного тиску всередині мембранної коробки вона деформується (роздувається). Мірою вимірюваного тиску служить деформація гофрованого денця. Тиск вимірюваного середовища, що діє на мембрану, врівноважується зусиллям протидії пружини. Прилади з профільним корпусом більш зручні для монтажу на щитах. Межі допустимої основної погрішності не перевищують ± 1,5 і ± 2,5%




Класифікація

Тягомір
  • Показуючі тягоміри. Марки: ТмМП-52М2(100М1)
  • Сигналізуючі (електроконтактні) застосовуються для комутації зовнішніх електричних ланцюгів в системах автоматики, коли досягається порогове (бокові) значення регульованого тиску.Приклади сигналізуючих модифікацій: ДТ
  • Вибухозахищенні тягоміри- прилади, що мають виконання по вибухозахисті «іскробезпечний електричний ланцюг" (Ex) або "вибухонепроникна оболонка" (Exd), наприклад: ТмСП-16СгВЗТ4
  • Корозійностійкі - призначені для вимірювання малих величин вакуумметричного тиску некрісталічних середовищ, не вступають в активну взаємодію з нержавіючої сталлю.


Переваги: 1) Вироблення регулюючого впливу в незалежності від сумнівного фактора; 2) Зручні у використанні своїми розмірами.

Недоліки: 1) Наявність помилки регулювання; 2) Мала швидкодія; 3) Велика вартість; 4)Схильність системи до перерегулювання. Перерегулювання - коливання регульованого параметра близько заданого значення.

Математичний опис (модель)

  • Тягоміри мембранні показуючі, типу ТММП-52:
Тягомір мембранний типу ТММП-52

Тягоміри типу ТММП-52 призначені для вимірювання розрідження неагресивних газів при температурі навколишнього повітря від - 50 град С до 60 град С і відносній вологості не більше 98% (для температури 35 град С).

Спектр вимірюваних тисків: - для напоромірів НМП: від 0 кПа до 40кПа - для Тягомірів ТММП: від - 40кПа до 0 кПа - для тягонапоромірів ТНМП: від-20кПа до 20 кПа

Клас точності: 2,5; 1,5 (поставляється за замовленням); 2,5 - 1,5 - 2,5 (поставляється за замовленням)

Міжповірочний інтервал: 1 рік

Ступінь захисту приладу: IP40

Маса приладу: не більше 0,5 кг

Прилади випускаються за ТУ 25-7305.014-90

Область застосування: Газова промисловість

  • Тягоміри диференціальні ДТ2
Тягомір диференціальний ДТ2

Тягоміри диференціальні ДТ2 призначені для перетворення тиску, розрідження, перепаду тиску повітря або неагресивних газів в сигнал змінного струму. Застосовуються в схемах автоматичного регулювання технологічних процесів.

Функціональні можливості: Перетворення малих тисків, розріджень або різниці двох тисків неагресивного газу або повітря в електричний сигнал змінного струму.

Примітка: При підключенні первинної обмотки датчика до приладів П-ДТ, РС29.1, Р17.1, Р27.1, Л03.1, Д05.1 датчик живиться стабільним струмом трикутної форми з частотою близькою до 400Гц. Амплітуда струму 12,5 мА.

Область застосування: Котельне обладнання, Медичне обладнання, Лабораторне обладнання

  • Тягоміри мембранні показуючі, типу ТММП-100 М1
Тягомір мембранний, типу ТММП-100 М1

Тягоміри ТмМП-100-М1 відносяться до типу деформаційних приладів. В якості чутливого елемента, що перетворює розрідження (тягу) при використанні мембрани, тому прилади такого типу називають мембранними.

Тягомір ТмМП-100-М1 - призначений для вимірювання вакуумметричного тиску (розрядження / тяги):

а) повітря і неагресивних газів;

б) газоподібних середовищ з вмістом H2S і вуглекислого газу CO2 (корозійно-стійке виконання).

По захищеності від впливу навколишнього середовища прилади виготовляються в наступних виконаннях за ГОСТ 12997-84:

- IP 53 по ГОСТ 14254-96;

- IP 53, корозійно-стійке виконання.

Маса Тягоміра не більше 0,6 кг.

Область застосування: Хімічна промисловість

  • Тягоміри мембранні показуючі типу КВ-11Р(радіальний), КВ-11Т(осьовий)

КВ-11Р, КВ-11Т призначенні для вимірювання тиску/розрідження неагресивних газоподібних, не вязких, і не кристалізуючих вимірювальних середовищ з температурою до 100 град С

Технічні характеристики:

Межі показу приладу, кПа: від -60, -40,-25,-16,-10,-6,-4,-2.5 до 0

  • Сильфонний тягомір ТМСП-16СГ показуючий сигналізуючий вибухозахисний
Сильфонний тягомір ТМСП-16СГ


Призначений для вимірювання надлишкового і вакууметричного тиску рідких і газоподібних неагресивних середовищ і комутацій зовнішніх електричних ланцюгів

Діапазон вимірювань, кПа: -1,6..0; -2,5..0; -4..0; -6..0; -10..0; -16..0; -25..0; -40..0.

Клас точності: 1,5.

Номер ТУ: 25-0210,030-01

Температура навколишнього середовища град. С: -30..+60 Маса не більше 7 кг

Застосування

Для різних сфер діяльності та середовищ функціонування виготовляються різні моделі тягомірів, які можуть експлуатуватися фактично в будь-яких ситуаціях і витримувати навіть самі складні умови роботи. Підібрати потрібну модель просто: всі тягоміри позначаються відповідним кодом, до якого приписують число, що означає діаметр корпусу обладнання (значення в міліметрах). Як правило, діаметр становить 63 або 100 міліметрів. При цьому в будь-якій ситуації ці прилади надзвичайно зручні в експлуатації за рахунок своїх компактних розмірів і невеликої ваги - навіть найдосконаліший тягомір важить не більше 0,5-0,6 кг.

Застосовання у таких галузях як:

  • Газова, нафтогазова, фармацевтична, харчова, нафтохімічна, хімічна промисловості
  • Котельне обладнання
  • Медичне обладнання
  • Лабораторне обладнання
  • Теплоенергетика, машинобудування, приладобудуванні, капітальне будування і т.д.

Виробники

Багатопрофільна фірма ТОВ "Проспект-ЮГ"-оптовий продаж зіпсованої арматури, КВП і запасних запчастин, (Україна, м. Запоріжжя)

ООО «Леконт»-діяльність, комплектні поставки систем автоматизації, приладів обліку, контролю води і тепла, і газового обладнання, (Россія, м. Кіров)

ПАО «Стеклоприбор»-завод-виробник контрольно-вимірювальних приладів та лабораторних приладів, (Україна, Полтавська обл.)

ЗАТ «ПРОМПРИЛАД»- комплексні поставки КВП за цінами виробників, (м. Єкатеринбург, Россія)

Дивіться також

Джерела інформації