Відмінності між версіями «Статистичне спостереження»

Рядок 1: Рядок 1:
<br>
 
 
{{Студент |img=Нема | Name=Тарас | Surname=Лучків | FatherNAme=Ігорович |Faculti=ФІС | Group=СН-51 | Zalbook=СН-10-061}}
 
{{Студент |img=Нема | Name=Тарас | Surname=Лучків | FatherNAme=Ігорович |Faculti=ФІС | Group=СН-51 | Zalbook=СН-10-061}}
<br>
 
  
 +
===Суть та організаційні форми статистичного спостереження===
  
===Організаційні форми статистичного спостереження===
+
Статистичне спостереження є першим етапом статистичного дослідження. Він є дуже важливим, бо від отриманих результатів буде залежати подальший хід дослідження. Інформація, отримана шляхом статистичного спостереження повинна:
Будь-яке статистичне дослідження складається з трьох стадій (етапів).
+
1) бути достовірною;
 +
2) носити масовий характер (значення повинні носити узагальнюючий характер на якомусь великому масиві, адже статистика – це спостереження саме за масовими явищами і процесами);
 +
3) бути порівняльною (вираженою в таких одиницях виміру, які роблять можливим її порівняння з аналогічною інформацією).
 +
Статистична інформація – це сукупність статистичних даних, що відображають соціально-економічні процеси і використовуються в процесі управління економікою. Статистична інформація – це первинний статистичний матеріал, який формується в процесі статистичного спостереження, групується, аналізується, узагальнюється і на основі якого робляться висновки.
  
'''Статистичне спостереження''' перша стадія статистичного дослідження, від якої в  значній мірі залежить якість проведення всього дослідження.
+
Статистичне спостереження – це науково організований збір масових даних про явища та процеси, які відбуваються в суспільстві.
Статистичне спостереження – планомірний, науково організований процес збирання даних щодо масових явищ та процесів, які відбуваються в економічній, соціальній та інших сферах життя України та її регіонів, шляхом їх реєстрації за спеціальною програмою, розробленою на основі статистичної методології.
 
  
Основним завданням статистичного спостереження є одержання об'єктивної, достовірної та повної інформації, яка характеризує кожну одиницю досліджуваної сукупності. Державні статистичні спостереження проводяться органами державної статистики відповідно до затвердженого Кабінету Міністрів України плану державних статистичних спостережень, або за окремими рішеннями КМ України.
+
Спостереження не завжди буває статистичним (наприклад, спостереження за якістю продукції на ринку не є статистичним).Спостереження буде статистичним тоді, коли:
 +
1) вивчаються статистичні закономірності (ті закономірності, які проявляються в масовому процесі у великої кількості одиниць сукупності)
 +
2) ведеться реєстрація фактів, які заносяться у відповідні документи і підлягають подальшому аналізу.
  
У статистичній практиці багатьох країн, в тому числі і в Україні використовується дві основні форми організації спостереження — звітність та спеціально організовані спостереження.
+
Отже можна доповнити, щостатистичне спостереження повинно бути: масовим, планомірним, мати певний характер повторюваності (одноразовим, періодичним або систематичним).
 
 
Основним джерелом первинної інформації є статистична звітність, яка охоплює підприємства, організації та установи всіх форм власності, згідно з класифікатором видів економічної діяльності та ЄДРПОУ.
 
 
 
Статистичний звіт — це документ, який вміщує систему показників діяльності суб’єктів господарювання. Зміст звіту, форма та термін подання в органи державної статистики затверджуються Держкомстатом України.
 
 
 
Крім загально державної статистичної звітності існує відомча звітність, яка розробляється міністерствами та відомствами  для внутрішніх управлінських потреб.
 
 
 
Кожна форма статистичної звітності повинна мати такі реквізити:
 
 
 
найменування форми звітності;
 
 
 
номер та дата затвердження Держкомстатом;
 
 
 
на яку дату або за який період наводяться дані;
 
 
 
юридична назва та адреса суб’єкта господарювання;
 
 
 
відомча підлеглість або форма власності;
 
 
 
кому подається статистичний звіт (назва та адреса);
 
 
 
підписи осіб, які відповідають за якість статистичної звітності.
 
 
 
Види статистичної звітності:
 
 
 
а) типова, яка має єдину форму та зміст для всіх суб'єктів господарювання.
 
 
 
б) спеціалізована, яка стосується окремих галузей економіки або  виробництва.
 
 
 
За періодичність подання звітність поділяється на: щоденну, щотижневу, щомісячну, квартальну та річну. За способом подання статистична звітність буває: поштовою, телефонною, телеграфною та електронною.
 
 
 
Спеціально організовані статистичні спостереження проводяться згідно з планом державних спостережень для одержання первинних даних, які не охоплюються статистичною звітністю. До цих спостережень відносяться різноманітні переписи, одноразові обліки, опитування тощо.
 

Версія за 11:59, 8 березня 2011

Нема
Імя Тарас
Прізвище Лучків
По-батькові Ігорович
Факультет ФІС
Група СН-51
Залікова книжка СН-10-061


Суть та організаційні форми статистичного спостереження

Статистичне спостереження є першим етапом статистичного дослідження. Він є дуже важливим, бо від отриманих результатів буде залежати подальший хід дослідження. Інформація, отримана шляхом статистичного спостереження повинна: 1) бути достовірною; 2) носити масовий характер (значення повинні носити узагальнюючий характер на якомусь великому масиві, адже статистика – це спостереження саме за масовими явищами і процесами); 3) бути порівняльною (вираженою в таких одиницях виміру, які роблять можливим її порівняння з аналогічною інформацією). Статистична інформація – це сукупність статистичних даних, що відображають соціально-економічні процеси і використовуються в процесі управління економікою. Статистична інформація – це первинний статистичний матеріал, який формується в процесі статистичного спостереження, групується, аналізується, узагальнюється і на основі якого робляться висновки.

Статистичне спостереження – це науково організований збір масових даних про явища та процеси, які відбуваються в суспільстві.

Спостереження не завжди буває статистичним (наприклад, спостереження за якістю продукції на ринку не є статистичним).Спостереження буде статистичним тоді, коли: 1) вивчаються статистичні закономірності (ті закономірності, які проявляються в масовому процесі у великої кількості одиниць сукупності) 2) ведеться реєстрація фактів, які заносяться у відповідні документи і підлягають подальшому аналізу.

Отже можна доповнити, щостатистичне спостереження повинно бути: масовим, планомірним, мати певний характер повторюваності (одноразовим, періодичним або систематичним).