Компю'терний кластер

Версія від 00:30, 12 січня 2011, створена VicktoR (обговореннявнесок) (Створена сторінка: {{Завдання|VicktoR|Назаревич О. Б.|10 березня 2011}} '''Кла́стер''' — це декілька незалежних обчисл…)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Blue check.png Дана стаття являється неперевіреним навчальним завданням.
Студент: VicktoR
Викладач: Назаревич О. Б.
Термін до: 10 березня 2011

До вказаного терміну стаття не повинна редагуватися іншими учасниками проекту. Після завершення терміну виконання будь-який учасник може вільно редагувати дану статтю і витерти дане попередження, що вводиться за допомогою шаблону.



Кла́стер — це декілька незалежних обчислювальних машин, що використовуються спільно і працюють як одна система для вирішення тих чи інших задач, наприклад, для підвищення продуктивності, забезпечення надійності, спрощення адміністрування, тощо. Обчислювальний кластер потрібен для збільшення швидкості обрахунків за допомогою паралельних обчислень.

Історія розвитку

Історія кластерів розпочалася 1994 році. Піонером у цій справі є науково–космічний центр NASA, точніше створений на його основі CESDIS (Center of Excellence in Space Data and Information Sciences). Фахівцями GSFC влітку 1994 року був зібраний перший кластер, що складався з 16 комп'ютерів 486DX4/100MHz/16Mb RAM і трьох паралельно працюючих 10Mbit мережевих адаптерів. Даний кластер, який був названий "Beowulf", створювався як обчислювальний ресурс проекту Eart and Space Sciences Project (ESS). Офіційна сторінка проекту Beowulf.

Через чотири роки в 1998 році, в Лос–Аламоської національній лабораторії (США) астрофізик Майкл Ворен та інші вчені з групи теоретичної астрофізики побудували суперкомп'ютер Avalon, який представляв собою кластер на базі процесорів Alpha 21164A з тактовою частотою 533 МГц. Спочатку Avalon складався з 68 процесорів, та згодом був розширений до 140. У кожному вузлі встановлено по 256 Мбайт оперативної пам'яті, жорсткий диск на 3 Гб і мережевий адаптер Fast Ethernet. Загальна вартість проекту Avalon склала 313 тисяч доларів, а показана ним продуктивність на тесті LINPACK – 47,7 GFLOPS, дозволила йому зайняти 114 місце в 12–й редакції списку Top500 поруч з 152–процесорною системою IBM RS/6000 SP. У тому ж 1998 році на найпрестижнішій конференції в області високопродуктивних обчислень Supercomputing'98 творці Avalon представили доповідь "Avalon: An Alpha / Linux Cluster Achieves 10 Gflops for $ 150k", що отримав першу премію в номінації "найкраще відношення ціна/продуктивність".