Відмінності між версіями «Бінгамівська рідина»

Рядок 2: Рядок 2:
  
  
<math>\tau =\left\{ \begin{matrix}
+
\[\tau = \left\{ {\begin{array}{*{20}{c}}
  \mathop{\tau }_{0}+\eta \tfrac{du}{dx},\tfrac{du}{dx}>0 \\
+
{\mathop \tau \nolimits_0  + \eta {\textstyle{{du} \over {dx}}},{\textstyle{{du} \over {dx}}} > 0}\\
  \mathop{-\tau }_{0}+\eta \tfrac{du}{dx},\tfrac{du}{dx}<0 \\
+
{\mathop { - \tau }\nolimits_0  + \eta {\textstyle{{du} \over {dx}}},{\textstyle{{du} \over {dx}}} < 0}
\end{matrix} \right.</math>
+
\end{array}} \right.\]h>
  
  

Версія за 22:38, 19 червня 2011

Бінгамівська рідина: модель Бінгама схожа до моделі сухого тертя. В статичних умовах ведуть себе як тверді матеріали, але при силовому впливі починають текти. Мінімальне зусилля, що необхідно прикласти до системи, щоб вона почала текти називається напруженням зсуву (τ0):


\[\tau = \left\{ {\begin{array}{*{20}{c}} {\mathop \tau \nolimits_0 + \eta {\textstyle{{du} \over {dx}}},{\textstyle{{du} \over {dx}}} > 0}\\ {\mathop { - \tau }\nolimits_0 + \eta {\textstyle{{du} \over {dx}}},{\textstyle{{du} \over {dx}}} < 0} \end{array}} \right.\]h>


В'язкість деяких рідин, при сталих умовах навколишнього середовища і швидкості зсуву, змінюється з часом. Якщо в'язкість рідини з часом зменшується, то рідину називають тиксотропною, а якщо, навпаки, збільшується, то — реопексною. Обидві поведінки можуть спостерігатися як разом з описаними вище типами плину рідин, так і при певних градієнтах швидкостей. Часовий інтервал може сильно змінюватись для різних речовин: деякі матеріали досягають сталого значения в'язкості за декілька секунд, інші – за декілька днів. Реопексні матеріали зустрічаються досить рідко, на відміну від тиксотропних, до яких відносяться мастила, друкарські чорнила, фарби.

Пояснення

На малюнку 1 показаний графік поведінки звичайних в'язких (або ньютонівських) рідин червоним кольором, наприклад в трубі.

Визначення