Відмінності між версіями «Спрінклер Фейнмана»

(історія)
(Історія)
Рядок 36: Рядок 36:
 
== Історія ==
 
== Історія ==
 
   
 
   
Перше доккументальне трактування проблеми в третій главі  ,третього  розділу  підручника Ернста Маха  ''"Механіка"'' вперше опублікованої в 1883 році ,там мах стверджував , що апарат не показує хворотньог оповороту , На початку 1940-х проблема почала циркулювати серед членів відділу фізики в прінстонському університеті , створючи жваву дискусію ,Річард Фейнман , у той час молодий аспірант в Прінстоні , був заінтригований цією проблемою , і в кінцевому підсумку побудував імпровізований експеремент в циклотронній лабораторії . експеримент закінчився вибухом скляного резервуару , який він використовував як частину установки  
+
Перше документальне трактування проблеми в третій главі  ,третього  розділу  підручника Ернста Маха  ''"Механіка"'' вперше опублікованої в 1883 році ,там Мах стверджував , що апарат не показує зворотнього повороту , На початку 1940-х проблема почала циркулювати серед членів відділу фізики в Прінстонському університеті , створюючи жваву дискусію ,Річард Фейнман , у той час молодий аспірант в Прінстоні , був заінтригований цією проблемою і в кінцевому підсумку побудував імпровізований експеремент в циклотронній лабораторії . Експеримент закінчився вибухом скляного резервуару , який він використовував як частину установки  
У 1966 році фейнман відхилив пропозицію щодо обговорення даної проблеми ,та заперечува проти того щою дану проблему називали “проблемою Фейнмана” , вказуючи замість цього пояснення даної проблеми в підручнику Маха  
+
У 1966 році фейнман відхилив пропозицію щодо обговорення даної проблеми ,та заперечува проти того щою дану проблему називали “проблемою Фейнмана” , вказуючи замість цього пояснення даної проблеми в підручнику Маха.
У 1985 проблема залучила ще більшу увагу після опублікуванні автобографі Річарда Фейнмана “''Ви , звичайно, жартуєте містер Фейнман''” , в книзі Фенман не пояснювавсвоє розуміння відповідної фізики , і він не описав результатів експеременту . У статті яку написав Джон Уілер незабаром після смерті річарда Фейнмана  , розповідалось про те що показав експеремент в циклотронній лабораторії  а саме що незвазаючи на те що вода всмоктувалась ,ніякої реакції  не відбувалась ,спринклер не обертався .  
+
У 1985 проблема залучила ще більшу увагу після опублікування автобографії Річарда Фейнмана “''Ви , звичайно, жартуєте містер Фейнман''” , в книзі Фейнман не пояснював своє розуміння відповідної фізики , і він не описав результатів експеременту . У статті яку написав Джон Уілер незабаром після смерті Річарда Фейнмана  , розповідалось про те що показав експеремент в циклотронній лабораторії  , а саме що незвазаючи на те що вода всмоктувалась ,ніякої реакції  не відбувалась ,спринклер не обертався .  
У 2005 році фізик Едвард Кройц розповів упресі про те що він допомагав Фейнману у проведені експеременту . В якому йшлося проте що хоч Фейнман і змінював тиск для збільшеня потоку води більш як 5 разів , спринклер не обертався проте після чергової сміни тиску бутель вибухнува через великий внутрішній тиск ''“Я не знаю що очікував Фейнман ,але мої смутні думки  про розворот спринклера були зруйновані разом із бутлем ”''  
+
У 2005 році фізик Едвард Кройц розповів упресі про те що він допомагав Фейнману у проведені експеременту . В якому йшлося проте що хоч Фейнман і змінював тиск для збільшеня потоку води більш як 5 разів , спринклер не обертався проте після чергової сміни тиску бутель вибухнув через великий внутрішній тиск ''“Я не знаю що очікував Фейнман ,але мої смутні думки  про розворот спринклера були зруйновані разом із бутлем ”''
  
 
== Рішення ==
 
== Рішення ==

Версія за 19:00, 9 листопада 2015

Спринклер Фейнмана

Спринклер Фейнмана ,також згадується як зворотній спринклер Фейнмана або реверсивний спринклер , це прилад який потрібно помістити в резервуар із рідиною де прилад повинен втягувати рідину. Питання щодо того в який бік буде обертатись даний прилад при втягуванні рідини було предметом інтенсивної і довготривалої дискусії . На даному спринклері на вільно обертаючомуся колесі під таким кутом , в результаті того що вода за рахунок реактивної тяги виходячи із сопел обертає колесо , саме за таким принципом працює еолопіл Геро́на Александрі́йського . а зворотній спринклер працює як аспірація навколишньої рідини .проблема в даний час асоціюється із фізиком-теоретиком Річардом Фейнманом , який знадує йго в своїй автобіографії “Ви , звичайно, жартуєте містер Фейнман”, проте він не опублікував рішення до неї .

Історія

Перше доккументальне трактування проблеми в главі 3 ,3 розділі пілручника ернста Маха наука Механіка вперше опублікованої в 1883 році ,там мах стверджував , що апарат не показує хворотньог оповороту , На початку 1040-х проблема почала циркулювати серед членів відділу фізики в прінстонському університеті , створючи жваву дискусію ,Річард Фейнман , у той час молодий аспірант в Прінстоні , був заінтригований цією проблемою , і в кінцевому підсумку побудував імпровізований експеремент в циклотронній лабораторії . експеримент закінчився вибухом скляного резервуару , який він використовував як частину установки У 1966 році Фейнман відхилив пропозицію щодо опису даної проблеми ,та заперечував проти того щою дану проблему називали “проблемою Фейнмана” , вказуючи замість цього пояснення даної проблеми в підручнику Маха У 1985 проблема залучила ще більшу увагу після опублікуванні автобографі Річарда Фейнмана “Ви , звичайно, жартуєте містер Фейнман” , в книзі Фенман не пояснювавсвоє розуміння відповідної фізики , і він не описав результатів експеременту . У статті яку написав Джон Уілер незабаром після смерті річарда Фейнмана , розповідалось про те що показав експеремент в циклотронній лабораторії а саме що незвазаючи на те що вода всмоктувалась ,ніякої реакції не відбувалась ,спринклер не обертався . У 2005 році фізик Едвард Кройц розповів упресі про те що він допомагав Фейнману у проведені експеременту . В якому йшлося проте що хоч Фейнман і змінював тиск для збільшеня потоку води більш як 5 разів , спринклер не обертався проте після чергової сміни тиску бутель вибухнува через великий внутрішній тиск “Я не знаю що очікував Фейнман ,але мої смутні про розворот спринклера були зруйновані разом із бутлем ”

Посилання

1 Ernst Mach, Die Mechanik in Ihrer Entwicklung Historisch-Kritisch Dargerstellt, (Leipzig: Brockhaus, 1883). Available in English as The Science of Mechanics: A Critical and Historical Account of its Development, (Chicago: Open Court, 1919), 4th ed., pp. 299-301.
2 Ernst Mach, The Science of Mechanics: A Critical and Historical Account of its Development, (Chicago: Open Court, 1919), 4th ed., p. 301.
3 Richard P. Feynman, Perfectly Reasonable Deviations From the Beaten Track: The Letters of Richard P. Feynman, ed. Michelle Feynman, (New York: Basic Books, 2006), pp. 209-211. ISBN 0-465-02371-1
4 Richard P. Feynman, Surely You're Joking, Mr. Feynman!, (Norton, New York, NY, 1985), pp. 63-65.
5 John A. Wheeler (1989). "The young Feynman". Physics Today 42 (2): 24–28.  Bibcode:1989PhT....42b..24W. doi:10.1063/1.881189.
6 James Gleick, Genius: The Life and Science of Richard Feynman (New York: Pantheon, 1992), pp. 106-108.
7 Edward C. Creutz (2005). "Feynman’s reverse sprinkler". American Journal of Physics 73 (3): 198. Bibcode:2005AmJPh..73..198C. doi:10.1119/1.1842733.
8 Alejandro Jenkins (2004). "An elementary treatment of the reverse sprinkler". American Journal of Physics 72 (10): 1276–1282. arXiv:physics/0312087. Bibcode:2004AmJPh..72.1276J. doi:10.1119/1.1761063.
9 James B. Calvert, "Turbines," University of Denver. Retrieved April 5, 2006.
10 D3-22: Inverse Sprinkler - Metal Model, The University of Maryland Department of Physics, retrieved June 29, 2011
11 Alejandro Jenkins (2011). "Sprinkler head revisited: momentum, forces, and flows in Machian propulsion". European Journal of Physics 32 (5): 1213–1226. arXiv:0908.3190. Bibcode:2011EJPh...32.1213J. doi:10.1088/0143-0807/32/5/009.


External links

   D3-22: Inverse Sprinkler - Metal Model, University of Maryland Physics Lecture-Demonstration Facility
   The Edgerton Center Corridor Lab: Feynman Sprinkler
   Physics dissertation by A. Jenkins, Caltech (see chapter 6)

Історія

Перше документальне трактування проблеми в третій главі ,третього розділу підручника Ернста Маха "Механіка" вперше опублікованої в 1883 році ,там Мах стверджував , що апарат не показує зворотнього повороту , На початку 1940-х проблема почала циркулювати серед членів відділу фізики в Прінстонському університеті , створюючи жваву дискусію ,Річард Фейнман , у той час молодий аспірант в Прінстоні , був заінтригований цією проблемою і в кінцевому підсумку побудував імпровізований експеремент в циклотронній лабораторії . Експеримент закінчився вибухом скляного резервуару , який він використовував як частину установки У 1966 році фейнман відхилив пропозицію щодо обговорення даної проблеми ,та заперечува проти того щою дану проблему називали “проблемою Фейнмана” , вказуючи замість цього пояснення даної проблеми в підручнику Маха. У 1985 проблема залучила ще більшу увагу після опублікування автобографії Річарда Фейнмана “Ви , звичайно, жартуєте містер Фейнман” , в книзі Фейнман не пояснював своє розуміння відповідної фізики , і він не описав результатів експеременту . У статті яку написав Джон Уілер незабаром після смерті Річарда Фейнмана , розповідалось про те що показав експеремент в циклотронній лабораторії , а саме що незвазаючи на те що вода всмоктувалась ,ніякої реакції не відбувалась ,спринклер не обертався . У 2005 році фізик Едвард Кройц розповів упресі про те що він допомагав Фейнману у проведені експеременту . В якому йшлося проте що хоч Фейнман і змінював тиск для збільшеня потоку води більш як 5 разів , спринклер не обертався проте після чергової сміни тиску бутель вибухнув через великий внутрішній тиск “Я не знаю що очікував Фейнман ,але мої смутні думки про розворот спринклера були зруйновані разом із бутлем ”

Рішення