Модуль SD-карти

Версія від 16:30, 31 травня 2017, створена Muhail261 (обговореннявнесок) (Створена сторінка: Модуль дозволяє зберігати, читати і записувати на SD карту дані необхідні для роботи при...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Модуль дозволяє зберігати, читати і записувати на SD карту дані необхідні для роботи приладу на основі мікроконтролера. Застосування пристрою актуально при зберіганні файлів від десятків мегабайт до двох гігабайт. На платі розміщений контейнер SD карти, стабілізатор живлення карти, вилка з'єднувача ліній інтерфейсу і живлення. Якщо потрібно працювати з звуковими, відео або іншими об'ємними даними, наприклад, вести журнал реєстрації подій, даних датчиків або зберігати інформацію веб-сервера, то модуль SD карти пам'яті для Arduino дасть можливість застосувати SD карту для цих цілей. За допомогою модуля можна вивчити особливості роботи SD карти.

Загальні відомості

Спеціальний модуль для підключення Micro SD (TF) карт пам'яті до Arduino: • Може використовуватися в різних робототехнічних проектах, де необхідно забезпечити завантаження аудіо, відео, графіки або записи будь-яких даних. • Модуль дозволяє значно розширити можливості Arduino. Так як в більшості мікроконтролерів вбудована пам'ять обмежена. • Бібліотека для роботи з даними адаптером входить в стандартний набір Arduino IDE. Бібліотека SD дозволяє: читати і записувати дані, створювати і видаляти файли, отримувати інформацію про файлах і SD-карті, працювати з SD-картою на низькому рівні. • Адаптер підключається до апаратних виводів шини SPI (4 виведення: CS, SCK, MOSI, MISO). Назва виводів зазначено на адаптері, їх потрібно підключити до однойменних виводів плат Arduino.

Характеристика

- Вхідна напруга живлення: 4.5 - 5.5 В - Струм споживання адаптером: 0.2 - 200 мА - Підтримувані рівні логічної «1»: 3.3 / 5 В - Інтерфейс: SPI - Підтримуваний обсяг MicroSD: до 2 Гб - Розмір: 46 x 24 x 7 мм - Вага: 5 г

Підключення модуля до Arduino

Плата розширення значно полегшує підключення. На ній встановлено регулятор, який перетворює напругу в 3.3 В (I2C). Є регулятор рівня, який перетворює живення логіки з 3.3-5 В в 3.3 В. Це означає, що плату розширення можна використовувати з мікроконтролерами 3.3 В і 5 В.

Найкраще підключати SD карту до пінам hardware SPI, тому-що при її використанні відбувається передача великої кількості даних. На "класичних платах Arduino (Duemilanove / Diecimila / Uno) це цифровий пін 13 (SCK), 12 (MISO) і 11 (MOSI). Також знадобиться четвертий пін для ланцюга 'chip / slave select' (SS). Традиційно використовують 10 пін, але можна і інший. Якщо в наявності є плата Arduino Mega, піни будуть відрізнятися! В цьому випадку використовуйте 50 (MISO), 51 (MOSI), 52 (SCK) і 53 (SS) для ланцюга CS. Знову таки, ви можете змінити пін SS (10 або 53).

Таблиця підключення SD модуля і Arduino
Адаптер карт MicroSD; Arduino Uno
CS (Chip Select) 1 10
2 2 4 6
3 3 6 9
4 4 8 12
5 5 10 15