Лінія течії
Лінії течії – лінії, дотичні до яких у кожній точці співпадають за напрямом з векторами швидкостей частинок рідини, а густина проведення ліній течії (відношення числа ліній [math]\triangle\[/math]N до величини перпендикулярної до них площі [math]\triangle\[/math]S, через яку вони проходять) пропорційна величині швидкості у даній точці.
Наочне уявлення про миттєву картину течії рідини дають так звані лінії течії. Щоб усвідомити зміст поняття лінії течії, уявимо собі, що в рідині, яка перебуває в русі, проведено певну криву, дотичні до якої у довільній точці в дану мить часу збігаються з напрямом вектора швидкості. Тоді така крива, яку називатимемо лінією течії, дає змогу визначити напрямок миттєвих швидкостей в усіх точках цієї кривої.
Лінії течії як на поверхні, так і всередині рухомої рідини легко зробити видимими, якщо ввести в рідину різні нерозчинні речовини, які можуть рухатися разом з рідиною. Вигляд ліній течії змінюється зі зміною розподілу швидкостей. В умовах стаціонарного руху лінії течії не змінюють свого обрису в потоці, отже вони збігаються з траєкторіями. При нестаціонарному русі дотичними по лінії течії є швидкості різних частинок, тому в цьому випадку лінії і траєкторії не суміщаються.
Сукупність ліній течії називають спектром течії. Спектри дають змогу розглядати різноманітні гідравлічні явища з якісного боку.