Суперкавітаційна торпеда

Суперкавітаційна торпеда (від німецького слова superkavitierender Unterwasserlaufkörper) ніс суперкавітірующих торпед використовує газ сопла, який постійно висилає конверт парів води навколо торпедни . Цей пузир газу - "супер cavity '- запобігає від контакту торпеди із водою, виключаючи майже всі опори і тертя і дозволяє снаряду ковзати легко через воду на великій швидкості. Деякі люди описали суперкавітірующі торпеди, як першу справжню підводну ракету.

Перша така зброя в цьому класі, "Шквал" ("Шквал"), була у розвитку Радянського Союзу у другій половині холодної війни, але не була визнана на заході до 1990-х років. Вона здатна розвивати швидкість понад 230 миль / год, в чотири рази швидше самих звичайних торпед.

Через величезну швидкість торпеда дуже гуде, що може викликати поломку сонара підводного човна, крім того носова частина торпеди не дозволяє встановити на неї ДБН

  =Недоліки 
    Низька ймовірність ураження цілі зі звичайною БЧ і без ГСН.
    Мала дальність пуску демаскує підводний човен, що негативно позначається на живучості.
    Торпеда має ракетний двигун: паливо торпеди Літій, в носовій частині клапан подачі води, при взаємодії літію з водою, утворюється розпечена струмінь гідроксиду літію і великий питомий імпульс (більше традиційних ракетних двигунів), що може пошкодити корпус і сонар підводного човна під час пуску.