Витратоміри
Вміст
1. Одиниці вимірювання.
- 1.1 Газ.
- 1.2 Рідина.
2. Механічні витратоміри.
- 2.1 Посудина і секундомір.
- 2.2 Поршневі.
- 2.3 Витратоміри по перепаду.
- 2.4 Турбінні витратоміри.
- 2.5 Метри Woltmann.
- 2.6 Єдиний реактивний метр.
- 2.7 Роліко-лопастеві витратоміри.
- 2.8 Багаторазовий реактивний метр.
- 2.9 Колесо Pelton.
- 2.10 Овальні механізми вимірювання.
- 2.11 Дискові витратоміри Nutating.
3. Основані на зміні тиску.
- 3.1 Труби Вентурі.
- 3.2 Діафрагми.
- 3.3 Труби Далла.
- 3.4 Труба Піта.
- 3.5 З декількома отворами і датчиком тиску.
4. Оптичні витратоміри. 5. Відкритого каналу вимірювання витрати.
- 5.1 Протікаючий рівень.
- 5.2 Район / швидкість.
- 5.3 Фарба тестування.
- 5.4 Акустична велосіметріі Доплерівського.
6. Теплові витрати маси. 7. Вихреві витратоміри. 8. Електромагнітні, ультразвукові та Каріолісові витратоміри.
- 8.1 Магнітні витратоміри.
- 8.2 Ультразвукові витратоміри.
- 8.3 Каріолісові витратоміри.
9. Лазерні доплерівські вимірювання витрати. 10. Калібрування.
- 10.1 Сіту калібрування.
- 10.2 Транзитно-часовий метод.
- 10.3 Трасуючий метод розведення.
Одиниці виміру
Обидва гази і рідини можуть бути виміряні в об'ємних або масових витратах, таких як літрів в секунду або кілограми в секунду. Ці виміри можуть бути перетворені між собою, якщо матеріальна щільність відома. Щільність рідини практично не залежить від рідини умовах, однак, це не справа для газу, щільність якого в значній мірі залежить від тиску, температури і в меншій мірі, складу газу.
Коли гази або рідини передається на їх утримання енергії, таких як продажу природного газу, швидкість потоку може бути виражене в термінах потоку енергії, таких, як ГДж/год або куб.м/день. Швидкість потоку енергії об'ємної швидкості потоку помноженої на вміст енергії в одиниці об'єму або масової витрати множиться на утримання енергії на одиницю маси. Де точні енергії доходить до час законним витрати бажано, більшість витратомірів буде використовуватися для обчислення обсягу або витрати маси, який потім доводять до витрати енергії за рахунок використання потоку комп'ютера.
В інженерних контекстах, об'ємна швидкість потоку, як правило позначається даним символом Q, і масова витрата, символом ṁ.
Газ
Гази стискаються і змінюється об'єм при приміщенні під тиском чи в процусі нагріву або охолодження. Об'єму газу на основі єдиного зводу тиску та температури не еквівалентна ж газу в різних умовах. Список літер позначень, "фактична" витрата через метр і "стандарт" або "база" витрата через лічильник за одиницю часу, такі як ФКМ/год (фактичні кубічних метрів на годину), КСКМ/год (Кіло стандартних кубічних метрів у годину), ЛМ/хв(лінійних футів в хвилину), або MSCFD(в тис. стандартних кубічних футів на день).
Гази за масою можуть бути виміряні, не залежно від тиску і температури, з теплової масові витратоміри , Коріоліса витратоміри маси , або Регулятори витрати маси .
Рідина
Для рідин, різних підрозділів використовуються в залежності від програми та промисловості, але можуть включати галонів (США рідини або імперської) в хвилину, літрів в секунду, бушелів на хвилину або, при описі річок, м3/с (кубічних метрів в секунду) або акр футів на день. У океанографії умовна одиниця для вимірювання об'єму перевезень (об'єм води перевозяться поточного наприклад) Свердруп (Зв), еквівалентній 106м3/с.
Механічні витратоміри
Ковш-і-секундомір
Можливо, найпростіший спосіб вимірювання об'ємної витрати є мірою, скільки часу потрібно для заповнення відомого обсягом контейнера. Простий приклад використання ківш відомого об'єму, заповнений рідиною. Секундомір включається, коли потік починають подавати потік рідини, і зупинився, коли переповнений контейнер. Обсяг поділений на час дає потік. Відро-і-секундомір метод із застосуванням лінійного методу, це означає, що вимірювання не може бути прийнято без переривання нормального потоку.
Поршневі
Тому що вони використовуються для внутрішніх вимірювань витрати, поршневі вимірювачі, також відомий як роторні поршневі або напів-позитивні лічильники, є найбільш поширеними вимірювальних приладів течії у Великобританії і використовуються для майже всіх вимірювань розмірів аж до 40 мм (1 ½ ). Поршневий вимірювач працює за принципом поршнів, які обертаються в камері відомого об'єму. Для кожного обертання, кількість води проходить через поршневу камеру. Через механізм передачі , а іноді і магнітний диск, голка циферблата і відображає покази на циферблаті.