Турбонагнітач

Версія від 14:36, 20 червня 2014, створена Sakowez (обговореннявнесок) (Створена сторінка: '''Турбонагнітач''' (турбокомпрессор) від латин. turbo-обертання - це прилад , який використо...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Турбонагнітач (турбокомпрессор) від латин. turbo-обертання - це прилад , який використовує перероблені гази(вихлопні гази) для збільшееня тиску всередині впускної камери.


Історія

На початку минулого століття швейцарський інженер Альфред Бюхи розробив перший пристрій нагнітання, що використовує як рушія енергію вихлопних газів. Будучи головним інженером науково-дослідного відділу компанії Sulzer Brothers, пан Бюхи в 1915 р. запропонував перший прототип турбодізеля. Автомобільні турбонагнітачі спочатку з’явилися на вантажівках. Перший такий мотор був побудований компанією Swiss Machine Works Saurer. Варто сказати, що масове впровадження турбонагнітачів відбулося завдяки роботам Вільяма Вулленвебера кінця 50-х-начала 60-х років. Саме його конструкція є прародителем сучасних турбонагнітачів.

Принцип роботи

Турбонагнітач використовує в якості приводу енергію відпрацьованих газів. Він складається з 2 турбін. Турбіна, що знаходиться у випускному тракті, одержує обертання від потоку відпрацьованих газів і приводить в рух сполучене з ним за допомогою вала колесо компресора,що стискає повітря на впусканні. Нагріте при стисненні повітря охолоджується в охолоджувачі нагнітачів і потім подається в камеру згоряння. Так як охолоджене повітря має менший об'єм, ніж нагріте, в камеру згоряння потрапляє більше повітря і, отже, більше кисню, необхідного для згоряння.До істотного недоліку турбонагнітача можна віднести те, що для його роботи необхідний певний тиск газу, який, однак, створюється тільки при більш високих обертах двигуна. Тому виникло поняття "турбоями". Щоб досягти оптимального ККД нагнітачів і при низьких оборотах, застосовується регулювання тиску вихлопних газів. Для боротьби з "турбоямами " використовують нагнітачі зі змінною геометрією турбіни. Вони додають двигуну додаткову потужність і допомагають знижувати кількість шкідливих викидів.


Ключові компоненти турбокомпрессора

Він сккладається з трьох основних компонентів:

     1.