Конвекція

Версія від 22:20, 18 листопада 2015, створена Nastyakaretina (обговореннявнесок) (Створена сторінка: = Конвеція = '''Конвекція''' — це вид теплопередачі, здійснюваний шляхом перенесення тепл...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Конвеція

Конвекція — це вид теплопередачі, здійснюваний шляхом перенесення теплоти потоками рідини або газу.

Конвективний теплообмін, який часто називають просто конвекцією, є передача тепла в рухомій рідині від одного місця до іншого. Конвекція є домінуючою формою передачі тепла в рідинах і газах. Хоча часто обговорюється як метод окремої теплопередачі, конвективний теплообмін включає комбіновані процеси провідності (дифузії тепла) і адвекції (перенесення тепла в масі потоку рідини). Конвективний перенос тепла і маси відбуваються як по дифузії - випадковий броунівський рух окремих частинок в рідині - і адвекції, в якому матерія чи тепло транспортується більш масштабним рухом потоку в рідині. У контексті тепло- і масообміну, термін "конвекція" використовується для позначення суми адвекційного і дифузійного переносу.[1] Дифузії тепла, що відбувається в твердих тілах називається теплопровідністю.

Термінологія Термін конвекція може мати декілька різних трактувань в наукових чи інженерних контекстах або додатків. В механіці рідин - конвекція належить до руху рідини, незалежно від причини. [2] [3] Тим не менш, в термодинаміці "конвекція" часто відноситься конкретно до передачі тепла конвекцією. [4]