Гідравлічна підвіска транспортного засобу
Гідравлічна підвіска - вид активної підвіски. Здатна адаптуватися до мінливих умов навантаження. Гарантує комфорт, стабільність і безпеку транспортного засобу під час руху. Вона укомплектовується особливими деталями конічної форми. Від звичайних амортизаторів гідравлічна підвіска відрізняються тим, що елементи заповнені спеціальним маслом. Також на кожній деталі є кулясті гідроакумулятори.
Зміст
Гідравлічна система
Активна підвіска на базі гідроприводу реалізує свою роботу з використанням гідравлічних сервомеханізмів. Гідравлічний тиск у сервоприводи подається за допомогою радіально-поршневого гідравлічного насоса високого тиску. Датчики постійно контролюють коливання корпуса авто і стан руху транспортного засобу, безперервно постачаючи комп'ютеру нові дані. Комп'ютер після отримання і обробки даних керує гідравлічними сервоприводами, що встановлені поруч з кожним колесом. Майже миттєво, регульована сервоприводами підвіска створює зустрічні зусилля, що протидіють коливанням та нахилам автомобіля, які виникають під час його руху та маневрів.
Система виконує самовирівнювання та зміни дорожнього просвіту, остання з яких пов'язана із швидкістю руху транспортного засобу з точки зору покращення його аеродинаміки на великих швидкостях.
Активна підвіска з регульованими пружними елементами є універсальнішою, оскільки дозволяє підтримувати певну висоту кузова та жорсткість підвіски. З іншого боку така підвіска має складнішу конструкцію (використовується окремий привід для регулювання пружних елементів), тому і вартість її набагато вища. Як пружний елемент в активній підвісці використовуються традиційні пружини, а також пневматичні і гідропневматичні пружні елементи.
Гідравлічна підвіска ABC
Гідравлічна підвіска Active Body Control. Активна підвіска Active Body Control (ABC) стала однією із найдосконаліших активних гідравлічних підвісок у світі. ABC забезпечує оптимальну динаміку та комфорт за рахунок автоматичної адаптації налаштувань підвіски до тієї чи іншої дорожньої ситуації.
У підвісці «Active Body Control» (ABC) від Mercedes-Benz жорсткість пружини змінюється за допомогою гідравлічного привода, який забезпечує нагнітання оливи під високим тиском в амортизаторну стійку. Керування гідроциліндрами амортизаторних стійок здійснює електронна система, яка містить до півтора десятка різних датчиків (положення кузова, поздовжнього, поперечного і вертикального прискорень, швидкості руху тощо), блока керування та виконавчих пристроїв — електромагнітних клапанів.
Система АВС практично повністю виключає крени кузова при різних умовах руху (зміна напряму руху, пришвидшення, гальмування), а також регулює положення кузова за висотою (опускає автомобіль на 11 мм при швидкості понад 60 км/год).
Гідравлічна активна підвіска Active Body Control безпосередньо на автомобілі представлена на рисунку 1
Рисунок 1 – Гідравлічна активна підвіска Active Body Control
Пристрій пневмопідвіски
1. Радіально-поршневий насос
2. Резервуар масла
3. Резервуар тиску задньої осі
4. Охолоджувач масла
5. Резервуар тиску передньої осі
6. Передня опора стійки амортизатора
7. Задня опора стійки амортизатора
8. Блок живлення клапана скидання тиску
9. Демпфер пульсацій
10. Резервуар тиску зворотнього потоку
11.
12.
13. Блок клапана передньої осі
14. Блок клапана задньої осі
Принцип роботи
Мікропроцесор для аналізу тієї чи іншої дорожньої ситуації оцінює сигнали від датчиків поперечного, повздовжнього та вертикального прискорення кузова та датчиків тиску в кожній амортизатор ній стійці. Рівень кузова вимірюють датчики, розташовані на важелях передньої та задньої вісі. Для попередження коливань кузову в гідравлічні циліндри амортизаційних стійок подається або відводиться мастило. При цьому змінюється висота верхніх опор стійок, а кузов залишається на попередньому рівні.
Гідравлічний насос системи ABC, встановлений на двигун, створює в системі тиск мастила до 200 бар. Завдяки тиску в системі та вбудованим гідроакумуляторам система ABC за частки секунди може зреагувати на виникнення коливань кузова.
Встановлені в електрогідравлічних блоках запірні клапани запобігають опусканню кузова під час стоянки. Ефективна система охолодження та запасу мастила доповнює досконалість гідравлічної конструкції системи. Слід відмітити що ресурс даної активної підвіски складає приблизно 400 – 500 тис. км, але й вона не є вічною.
Переваги
Гідравлічна підвіска відрізняється довговічністю. І якщо пневматична система може прослужити до 150 тисяч кілометрів, то гідравліка - 400 км.
Також така підвіска забезпечує найкращу плавність ходу при будь-яких умовах. Вона м'якше поводиться на ямах, ніж пневматична. Також є можливість регулювати дорожній просвіт автомобіля, не виходячи з салону.Міняти кліренс можна на будь-якій швидкості і навіть поворотах. Що є можливим у третьому поколінні системи Hydractive.
Недоліки
Головний недолік - це масло. Ця рідина застосовується не тільки в підвісці, але і в гальмівній системі і гідропідсилювачі керма. Тому, якщо відбувається витік, абощо, будуть несправні усі три системи
Також варто відзначити дорожнечу технічного обслуговування. Власне, через це багато сучасних автовиробників і припинили оснащувати свої автомобілі гідравлічною підвіскою.