Відмінності між версіями «URL»

Рядок 50: Рядок 50:
  
 
:[[Файл:галя2.jpg]]
 
:[[Файл:галя2.jpg]]
 +
 +
:[[Файл:url.jpg]]

Версія за 15:12, 27 грудня 2010

== Адреси хост-комп'ютерів в мережі Інтернет можуть мати подвійну кодування:

   * Обов'язкове кодування, зручну для роботи системи телекомунікації в мережі: IP-адресу;
   * Необов'язкову кодування, зручну для абонента мережі: доменний DNS-адреса (DNS - Domain Name System).

Цифровий IP-адреса версії V.4 представляє собою 32-розрядне двійкове число. Для зручності він розділяється на чотири блоки по 8 біт, які можна записати в десятковому вигляді. Адреса містить повну інформацію, необхідну для ідентифікації комп'ютера. Зважаючи на величезну кількість підключених до мережі комп'ютерів і різних організацій відчувається обмеженість 32-розрядних IP-адрес, тому ведеться розробка модернізованого протоколу IP-адресації, що має на меті:

   * Підвищення пропускної здатності мережі;
   * Створення краще масштабується і адаптируемой схеми адресації;
   * Забезпечення гарантій якості транспортних послуг;
   * Забезпечення захисту інформації, переданої в мережі.

Основою нового протоколу V.6 є 128-бітові адреси, забезпечують понад 1000 адрес на кожного жителя землі. Впровадження цієї адресації зніме проблему дефіциту цифрових адрес. Проте головною метою розробки нового протоколу є не стільки розширення розрядності адреси, скільки збільшення рівнів ієрархії в адресі, що відбиває тепер 5 ідентифікаторів: два старших для провайдерів мережі (ідентифікатори провайдера та його реєстру) і три для абонентів (абонента, його мережі і вузла мережі) .

Доменний адреса складається з кількох, що відділяються один від одного крапкою буквено-цифрових доменів (domain - область). Ця адреса побудований на основі ієрархічної класифікації: кожен домен, крім крайнього лівого, визначає цілу групу комп'ютерів, виділених за якою-небудь ознакою, при цьому домен групи, що знаходиться зліва, є підгрупою правого домену. Всього в мережі зараз налічується більше 120 000 різних доменів.

Наприклад, географічні дволітерні домени деяких країн:

   * Австрія - at;
   * Болгарія - br;
   * Канада - са;
   * Росія - ru;
   * США - us;
   * Франція - fr.

Існують і домени, виділені за тематичними ознаками. Такі домени мають трибуквенне скорочена назва.

   * Урядові установи - gov.
   * Комерційні організації - com.
   * Навчальні заклади - edu.
   * Військові установи - mil.
   * Мережеві організації - net.
   * Інші організації - org.

Доменну адресу може мати довільну довжину. На відміну від цифрового адреси він читається в зворотному порядку. Спочатку вказується домен нижнього рівня - ім'я хост-комп'ютера, потім домени - імена підмереж і мереж, в яких він знаходиться, і, нарешті, домен верхнього рівня - найчастіше ідентифікатор географічного регіону (країни).

Перетворення доменної адреси у відповідний цифровий IP-адреса виконують спеціальні сервери DNS (Domain Name Server) - сервери імен. Тому користувачеві не потрібно знати цифрові адреси.

Але більш ефективно для адресації використовувати не просто доменну адресу, а універсальний локатор ресурсів - URL (Universal Resource Locator), який додатково до доменного адресою містить вказівки на використовувану технологію доступу до ресурсів і специфікацію ресурсу всередині файлової структури комп'ютера.

Наприклад, в URL http://www.engec.ru/user/lab/met.htm зазначені:

   * Http - протокол передачі гіпертексту, що використовується для доступу. У переважній більшості випадків у WWW використовується саме гіпертекстовий протокол;
   * Www.engec.ru - доменну адресу web-сервера. Адреси більшої частини серверів починаються з префікса www;
   * User / lab / met.htm - специфікація файлу met.htm. Вказується шлях у файловій системі комп'ютера та ім'я файлу. У цій частині адреси може бути вміщена і інша інформація, що відображає, наприклад, параметри запиту користувача і обробної запит програми. Якщо специфікація файлу не вказана, то користувачеві буде виданий файл, за замовчуванням призначений для представлення сервера (сайту).


Uniform Resource Locator.jpg
Галя2.jpg
Url.jpg