Відмінності між версіями «Бортовий комп'ютер автомобіля»

 
(Не показано 5 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
 
Маршрутні комп'ютери (МК), які роміщені на транспортному засобі. Автомобільні МК дають можливість зробити поїздку комфортнішою і безпечнішою.
 
Маршрутні комп'ютери (МК), які роміщені на транспортному засобі. Автомобільні МК дають можливість зробити поїздку комфортнішою і безпечнішою.
 +
 +
Одним із перших розробників бортового комп'ютера був Елдон Холл, який розробляв модуль космічного корабля "Аполлон" в 1960-х роках.
 +
 +
[[Файл:APOLLO.jpg]]
 +
 +
на задньому плані фотографії видно рівняння що описує рух місячного модуля
 +
  
 
[[Файл:GPS-3.jpg]]
 
[[Файл:GPS-3.jpg]]
Рядок 71: Рядок 78:
 
[[Файл:Diag.jpg]]
 
[[Файл:Diag.jpg]]
  
[https://www.youtube.com/watch?v=USGGmBRus0E]
+
'''Список літератури:'''
[http://howcarworks.ru/]
+
 
 +
[ https://www.youtube.com/watch?v=USGGmBRus0E Бортовий комп'ютер дивись на youtube]
 +
 
 +
[ http://howcarworks.ru/ першоджерело]
 +
 
 +
[http://uk.wikipedia.org/ wikipedia]

Поточна версія на 11:05, 24 травня 2014

Маршрутні комп'ютери (МК), які роміщені на транспортному засобі. Автомобільні МК дають можливість зробити поїздку комфортнішою і безпечнішою.

Одним із перших розробників бортового комп'ютера був Елдон Холл, який розробляв модуль космічного корабля "Аполлон" в 1960-х роках.

APOLLO.jpg

на задньому плані фотографії видно рівняння що описує рух місячного модуля


GPS-3.jpg

Візитною карткою МК є велика кількість функцій і налаштувань, що дозволяє реалізувати запити будь-якого користувача, можливість самостійно групувати параметри на дисплеї, велика кількість різних попереджень, що подаються МК в тому числі і в голосовій формі, можливість підключення парктроніків (паркувальних радарів). Все це робить роботу з МК комфортною, забезпечує додаткову безпеку поїздки, і дає додаткову можливість економії в експлуатації і обслуговуванні автомобіля.

Широкий модельний ряд МК розрізняється набором функцій, підтримкою різних автомобілів, типом дисплея і конструкцією.

Бортові комп'ютери з функцією діагностики на основі потужного 16-розрядного процесора можуть бути встановлені на будь-які вітчизняні та імпортні інжекторні автомобілі з бензиновим двигуном, в режимі з оригінальною діагностикою, або в режимі з універсальною діагностикою OBD-2, а також на дизельні автомобілі, що підтримують протокол діагностики OBD-2.

Моживості маршрутних бортових комп'ютерів



-За рахунок вбудованої функції діагностики негайно попередять Вас про несправності з зазначенням несправного вузла голосом, що заощадить витрати на діагностику; дозволять по Вашим вимогам налаштувати до 15 різних голосових попереджень з одночасним веденням журналу попереджень — це підвищить безпеку Вашої поїздки і збереже Вашу машину; унікальні функції контролю за якістю палива дозволять уникнути позапланових ремонтів і вибрати якісну заправку; -контроль витрати палива, з використанням функції «Економетрія» дозволить дотримуватися економічний стиль водіння або вести поїздку суворо по ліміту часу; -перегляд статистики поїздок (швидкість, пройдена відстань, кількість витраченого палива і т. д.) дозволить планувати витрати на автомобіль, економити власний час, проведений за кермом автомобіля. -Потужний 16-розрядний процесор забезпечує підвищену точність і швидкість роботи, а також дозволяє реалізувати нові функції:

-повний голосовий та текстовий супровід всіх режимів з голосовою розшифровкою несправностей; -підтримка 15 протоколів інжекторних і дизельних машин (в тому числі ISO 9141 / ISO 14230, ISO 15765-4 CAN, SAE J1850 VPW); -можливість роботи від форсунки і датчика швидкості — на будь-якій інжекторній машині; -більше 180 функцій і 100 установок; -6 параметрів на екрані одночасно — мультидисплей (всього 20 мультідісплеев); журнали поїздок; -можливість підключення переднього і заднього парктроніків; -можливість перемикати швидкість виводу на дисплей; -морозостійкий графічний дисплей підвищеної яскравості; -можливість спостереження миттєвих параметрів у вигляді графіків; -самописець з функцією «Зворотний відлік». -Універсальне кріплення з можливістю регулювання по горизонталі і вертикалі, дозволяє встановлювати МК в будь-якому зручному для водія місці.

Розглянемо компоненти бортового комп`ютера.

Електронний блок управління- відповідає за подачу іскри в циліндри , розхід палива і т.д.

Модуль подушок безпеки

Контролер саттона-управляє замками дверей освітленням , склопідйомниками і т.д.

Модуль дверей

Модуль круїз-контролю

Панель приборів

Модуль клімат-контролю

Модуль АВS

Контролер коробки передач

Модуль контролера розподілення живлення.

Що таке електронний блок управління

Коли в різних країнах тільки-тільки були прийняті закони про викиди , ще можна було обійтися без мікропроцесорів в двигуні. Але з прийняттям більш суворих законів про викиди , стали необхідні більш складні схеми керування , щоб регулювати якість суміші повітря / паливо таким чином , щоб каталізатор міг видалити багато забруднення з вихлопних газів.

Управління двигуном є найбільш інтенсивною роботою бортового комп'ютера в автомобілі, і блок керування двигуном ( ЕБУ) є найпотужнішим комп'ютером на більшості автомобілів. ЕБУ використовує контроль зі зворотним зв'язком - схему управління , яка аналізує вихідні дані роботи двигуна для управління ним же , контролюючи викиди і економію палива двигуна ( а також безліч інших параметрів). Збираючи дані з десятків різних датчиків , ЕБУ знає все , починаючи від температури охолоджуючої рідини до кількості кожної речовини у вихлопних газах. За допомогою цих даних він виконує мільйони обчислень кожну секунду , в тому числі аналіз значень в таблицях даних про роботу двигуна , розрахунок результатів довгих рівнянь , прийняття рішення про кращий час подачі іскри і визначенні того , як довго паливний інжектор повинен бути відкритий . ЕБУ робить все це для забезпечення найнижчого показника викидів і кращого пробігу на одному паливному баку.

12312312.jpg

Як проводиться виявлення кодів помилок ЕБУ ?

Ще одна перевага наявності об'єднаних між собою щільним сполученням більшості чіпів в авто полягає в тому , що кожен модуль може повідомлятися , а іноді навіть замінювати недоліки в центральному модулі , в якому вони зберігаються , і може довести їх до інструменту діагностики в спеціалізованому сервісному центрі .

Це означає , що тепер автомеханіком набагато простіше діагностувати проблеми з автомобілем , особливо періодичні проблеми , які по злорадно збігом іноді раптово зникають , як тільки Ви приїжджаєте на діагностику. Як правило , бортовий комп'ютер автомобіля показує помилки у вигляді 4 -х або 5 -значних кодів , які залежать від марки автомобіля , але у всіх моделей однієї марки машин коди помилок можуть бути загальними , а у марок Volkswagen , Audi , Seat і Skoda коди помилок бортового комп'ютера також спільні. Іноді коди помилок ЕБУ можуть бути доступні і без діагностичного інструменту. Наприклад , на деяких автомобілях при нескладних маніпуляціях з ключем запалювання можна подивитися , яку помилку , приміром , видає індикатор " Check Engine " - код помилки блисне на мить перед тим , як загориться даний індикатор .

Diag.jpg

Список літератури:

[ https://www.youtube.com/watch?v=USGGmBRus0E Бортовий комп'ютер дивись на youtube]

[ http://howcarworks.ru/ першоджерело]

wikipedia