Відмінності між версіями «Ежекційні насоси»

Рядок 5: Рядок 5:
  
  
== Пристрій і принцип дії ежекційних (струменевих) насосів ==
+
== принцип дії ==
[[Файл:схема роботи насосу.gif]]
+
[[Файл:[схема роботи насосу.gif]]
серед всіх гідравлічних машин струменеві насоси можна назвати самими простими за конструктивним виконанням. Вони не мають рухомих деталей, які схильні до зносу, прості в експлуатації та ремонті. Струменеві насоси відносять до класу гідравлічних апаратів.
 

Версія за 10:01, 19 червня 2011

Інжекція - процес безперервного змішування двох потоків речовин і передачі енергії інжектуючого (робочого) потоку інжектуючому з метою його нагнітання в різноманітні апарати, резервуари і трубопроводи. Змішувані потоки можуть перебувати в газовій, паровій та рідкій фазах і бути рівнофазними, різнофазними і мінливої фазності (напр., пароводяні). Застосовуючі для інжекції струменеві апарати називаються ежекційними насосами (ежектором).

Ежектор - (фр. éjecteur, від éjecter - викидати від лат. Ejicio) - гідравлічний пристрій, в якому відбувається передача кінетичної енергії від одного середовища, що рухається з більшою швидкістю, до іншої. Ежектор, працюючи за законом Бернуллі, створює в звужуючому перетині знижений тиск одного середовища, що викликає підсмоктування в потік іншого середовища, яка потім переноситься і віддаляється від місця всмоктування енергією першого середовища.Ежектори використовуються в струменевих насосах, наприклад водоструминні, рідинно-ртутних, паро-ртутних, паромасляних. Струменевий насос - пристрій для нагнітання (інжектор) або відсмоктування (ежектор) рідких або газоподібних речовин, транспортування гідросумішей (гідроелеватор), дія якого заснована на захопленні нагнітаючої (відкачуваної) речовини струменем рідини, пари або газу (відповідно розрізняють рідкоструминні, пароструминні і газоструминні насоси ).


принцип дії

[[Файл:[схема роботи насосу.gif]]