Відмінності між версіями «Значення динамічного коефіцієнта в'язкості»
Shkod (обговорення • внесок) |
Shkod (обговорення • внесок) |
||
| (Не показані 3 проміжні версії цього користувача) | |||
| Рядок 1: | Рядок 1: | ||
| − | ===В'язкість | + | ===В'язкість деяких речовин=== |
Нижче наведені значення динамічного коефіцієнта в'язкості ньютонівських рідин: | Нижче наведені значення динамічного коефіцієнта в'язкості ньютонівських рідин: | ||
{| class="wikitable sortable" | {| class="wikitable sortable" | ||
| − | |+ В'язкість окремих видів газів при 100 кПа, [мкПа·с] | + | |+ В'язкість окремих видів газів при [[тиску]] 100 кПа, [мкПа·с] |
|- style="background:#efefef;" | |- style="background:#efefef;" | ||
![[Газ]] | ![[Газ]] | ||
| Рядок 80: | Рядок 80: | ||
|16.1 | |16.1 | ||
|- | |- | ||
| − | |[[гліцерин]] | + | |[[гліцерин]] (при 20 °C) |
| − | + | |1.49 | |
|1490 | |1490 | ||
|- | |- | ||
| Рядок 108: | Рядок 108: | ||
|1.863 | |1.863 | ||
|- | |- | ||
| − | |[[рідкий азот]] при 77K | + | |[[рідкий азот]] (при 77K) |
|1.58·10<sup>-4</sup> | |1.58·10<sup>-4</sup> | ||
|0.158 | |0.158 | ||
Поточна версія на 16:26, 1 січня 2011
В'язкість деяких речовин
Нижче наведені значення динамічного коефіцієнта в'язкості ньютонівських рідин:
| Газ | при 0 °C (273 K) | при 27 °C (300 K) |
|---|---|---|
| повітря | 17.4 | 18.6 |
| водень | 8.4 | 9.0 |
| гелій | 20.0 | |
| аргон | 22.9 | |
| ксенон | 21.2 | 23.2 |
| вуглекислий газ | 15.0 | |
| метан | 11.2 | |
| етан | 9.5 |
| Рідина: | В'язкість
[Па·с] |
В'язкість
[мПа·с] |
|---|---|---|
| ацетон | 3.06·10-4 | 0.306 |
| бензол | 6.04·10-4 | 0.604 |
| кров (37 °C) | (3–4)·10-3 | 3–4 |
| касторове масло | 0.985 | 985 |
| кукурудзяний сироп | 1.3806 | 1380.6 |
| етиловий спирт | 1.074·10-3 | 1.074 |
| етиленгліколь | 1.61·10-2 | 16.1 |
| гліцерин (при 20 °C) | 1.49 | 1490 |
| мазут | 2.022 | 2022 |
| ртуть | 1.526·10-3 | 1.526 |
| метиловий спирт | 5.44·10-4 | 0.544 |
| моторна олива SAE 10 (20 °C) | 0.065 | 65 |
| моторна олива SAE 40 (20 °C) | 0.319 | 319 |
| нітробензол | 1.863·10-3 | 1.863 |
| рідкий азот (при 77K) | 1.58·10-4 | 0.158 |
| пропанол | 1.945·10-3 | 1.945 |
| оливкова олія | .081 | 81 |
| сірчана кислота | 2.42·10-2 | 24.2 |
| вода | 8.94·10-4 | 0.894 |