Відмінності між версіями «Водяні лічильники»

Рядок 44: Рядок 44:
 
                                                                       '''ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ І РОЗМІРИ'''
 
                                                                       '''ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ І РОЗМІРИ'''
  
[[Файл:Табличка 1.jpg]]                                                                                                   [[Файл:Табличка 2.jpg]]
+
[[Файл:Табличка 1.jpg]]                                                                                                                                                                                                                           [[Файл:Табличка 2.jpg]]

Версія за 15:16, 12 травня 2012

Існують різні методи вимірювання витрати води лічильником. Залежно від використовуваного методу лічильники бувають: електромагнітні, ультразвукові, вихрові та тахометричні. Вони дуже відрізняються один від одного, як за ціновими, так і за споживчими характеристиками. На даний момент всі вищеперелічені лічильники є найбільш затребуваними і використовуються для обліку води в міських квартирах.

Lichylnyky vody.jpg

Будова лічильника.jpg

Лічильник.jpg


Ультразвукові водяні лічильники:

В ультразвукових лічильниках використовується час – імпульсний метод вимірювання різниці часу проходження ультразвукових коливань у напрямку і проти напрямку потоку рідини в трубопроводі. Ультразвукові витратоміри бувають врізного і накладного типу.

Електромагнітні лічильники для води:

У електромагнітних лічильниках води діє принцип, який грунтується на вимірюванні електрорушійної сили індукції в електропровідній рідини, що рухається в магнітному полі, створюваному електромагнітом приладу. Електрорушійна сила, наведена в рідині і залежна від швидкості потоку, за допомогою електродів подається у вимірник, де обчислюється витрата і об’єм рідини, що пройшла через перетин трубопроводу.

Вихрові лічильники води:

Вихровий метод вимірювання витрати грунтується на перетворенні частоти відриву вихрової доріжки, яка утворюється за встановленим у потоці тілом, в електричний сигнал електромагнітним або ультразвуковим методом. Електромагнітні, вихрові й ультразвукові витратоміри, найчастіше, використовуються у складі теплолічильників.

Тахометричні лічильники:

Тахометричні лічильники для води вважаються найпоширенішими. Вони недорого коштують і мають непогані метрологічні характеристики. Принцип дії тахометричних приладів грунтується на вимірюванні числа оборотів крильчатки (крильчаті водолічильники) або турбіни (турбінні водолічильники), яка обертається під дією протікаючої води. Кількість оборотів крильчатки або турбіни пропорційна кількості протікаємої через лічильник води. Крильчасті і турбінні лічильники мають різний діаметр. Так діаметр крильчастих лічильників становить до 40 мм, а турбінних – від 50 до 200 мм. Тахометричні лічильники поділяються на одноструменеві і багатоструменеві.

Одноструменеві лічильники: Як було сказано вище, в одноструменевих лічильниках витрата води підраховується за допомогою вимірювання числа оборотів крильчатки, яка обертається під напором єдиного потоку води в трубопроводі. На індикаторний пристрій обертання крильчатки передається за допомогою магнітних муфт. До плюсів таких приладів можна віднести те, що даний вид лічильників має захист від зовнішнього магнітного поля і може бути оснащений імпульсним виходом, за рахунок чого є можливість дистанційного зчитування показань.

Багатоструменеві лічильники: Багатоструменеві лічильники мають такий же принцип роботи, як і одноструменеві, але потік води в них, перед тим як потрапити на лопасті крильчатки поділяється на кілька струменів. За рахунок цього значно знижується турбулентність потоку, що знижує ймовірність неправильних вимірів. До переваг даного виду лічильників можна віднести легкість монтажу і демонтажу для проведення обов’язкових перевірок лічильника, можливість установки лицьової панелі на рівень декоративної поверхні та оснащення імпульсним виходом, що дозволяє читувати заміри дистанційно. Також дані лічильники можуть бути сухого або мокрого типу.

Лічильники мокрого типу. У лічильниках води мокрого типу вода вільно протікає через їх механізм. Мінусом таких лічильників є те, що вони не можуть бути встановлені там, де вода дуже забруднена і має зважені механічні частинки. Плюс подібних лічильників в їх дуже доступній ціні.

Лічильники сухого типу. У лічильниках води сухого типу механізм герметично ізольований від води немагнітною перегородкою, на якій не залишається відкладень. Передача показань з крильчатки або турбіни відбувається за допомогою магніту встановленого всередині.


                                                                      Технічні характеристики:
                                                                      
                                                                     ОСНОВНІ ПАРАМЕТРИ І РОЗМІРИ

Табличка 1.jpg Табличка 2.jpg