Відмінності між версіями «Гнучке виробництво»

(Гнучке виробництво в народному господарстві)
(Гнучке виробництво в народному господарстві)
Рядок 8: Рядок 8:
 
== Гнучке виробництво в народному господарстві ==
 
== Гнучке виробництво в народному господарстві ==
  
Значення наукових і технічних проблем гнучких виробничих систем для [http://http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5_%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE народного господарства] полягає у створенні й удосконаленні методів і засобів технологічного, [[інформаційне забезпечення|інформаційного]] та [[математичне забезпечення|математичного забезпечення]], які підвищують рівень гнучкості й [[автоматизація виробничих процесів|автоматизації виробничих процесів]], забезпечують їх автономне функціонування у різних галузях народного господарства. Як наслідок, досягається підвищення продуктивності, надійності, ритмічності та поліпшення інших показників діяльності як окремих автоматизованих технологічних одиниць, так і інтегрованих систем загалом, а також створюються умови для усунення людини зі сфери працемістких і небезпечних робіт та інтелектуалізації її діяльності.
+
Значення наукових і технічних проблем гнучких виробничих систем для [http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5_%D0%B3%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE народного господарства] полягає у створенні й удосконаленні методів і засобів технологічного, [[інформаційне забезпечення|інформаційного]] та [[математичне забезпечення|математичного забезпечення]], які підвищують рівень гнучкості й [[автоматизація виробничих процесів|автоматизації виробничих процесів]], забезпечують їх автономне функціонування у різних галузях народного господарства. Як наслідок, досягається підвищення продуктивності, надійності, ритмічності та поліпшення інших показників діяльності як окремих автоматизованих технологічних одиниць, так і інтегрованих систем загалом, а також створюються умови для усунення людини зі сфери працемістких і небезпечних робіт та інтелектуалізації її діяльності.
  
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==

Версія за 12:48, 18 квітня 2012

Гнучке виробництво - це передова організація виробництва, що грунтується на широкому застосуванні інформаційних технологій в управлінні, плануванні та виробленні рішень і тим самим забезпечує широку номенклатуру продукції, швидко й економічно переходить від випуску одних до випуску інших найменувань виробів у межах встановленої їх номенклатури, а також допускає зміни номенклатури виготовлюваних виробів без зміни технологічного оснащення виробництва

Властивості

Гнучкість виробництва - це його здатність виготовляти широку номенклатуру виробів та швидко й економічно здійснювати перехід від випуску одних до випуску інших найменувань виробів. У відповідності з цим гнучке виробництво повинно характеризуватись такими трьома властивостями:

  • виробляти широку номенклатуру продукції;
  • швидко й економічно переходити від випуску одних до випуску інших найменувань виробів у межах встановленої їх номенклатури;
  • допускати зміни номенклатури виготовлюваних виробів без зміни технологічного оснащення виробництва

Гнучке виробництво в народному господарстві

Значення наукових і технічних проблем гнучких виробничих систем для народного господарства полягає у створенні й удосконаленні методів і засобів технологічного, інформаційного та математичного забезпечення, які підвищують рівень гнучкості й автоматизації виробничих процесів, забезпечують їх автономне функціонування у різних галузях народного господарства. Як наслідок, досягається підвищення продуктивності, надійності, ритмічності та поліпшення інших показників діяльності як окремих автоматизованих технологічних одиниць, так і інтегрованих систем загалом, а також створюються умови для усунення людини зі сфери працемістких і небезпечних робіт та інтелектуалізації її діяльності.

Джерела

Н.П.Меткин, М.С.Лапин, С.А.Клейменов, В.М.Критський. Гибкие производственные системы. - М.: Издательство стандартов, 1989. - 309с.

А.П. Гавриш, Л.С Ямпольский. Гибкие робототехнические системы - Киев, Головное издательство издательского объединения "Вища школа", 1989г. - 408с.

Шаблон:Автоматизовані системиar:نظام تصنيع مرن da:Flexible manufacturing system de:Flexibles Fertigungssystem en:Flexible manufacturing system fa:اف‌ام‌اس fi:FMS id:FMS it:Flexible manufacturing system pt:Sistema flexível de manufatura sv:Flexible Manufacturing System tr:Esnek imalat sistemleri zh:彈性製造系統