Водяні лічильники

Версія від 20:28, 17 травня 2012, створена Ihor93 (обговореннявнесок) (Як встановити лічильник води.)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Загальна Інформація

Існують різні методи вимірювання витрати води лічильником. Залежно від використовуваного методу лічильники бувають: електромагнітні, ультразвукові, вихрові та тахометричні. Вони дуже відрізняються один від одного, як за ціновими, так і за споживчими характеристиками. На даний момент всі вищеперелічені лічильники є найбільш затребуваними і використовуються для обліку води в міських квартирах.

Lichylnyky vody.jpg

Будова лічильника.jpg

Лічильник.jpg

Чому вигідно встановлювати лічильник?

Установлювати лічильники вигідно не тільки тому, що ви на практиці можете витрачати набагато менше води, чим вам приписують комунальні служби. У деяких будинках існує практика розрахунку оплати за воду по фактичному споживанню, і тоді ви платите не тільки за себе, але й за нелегально проживаючих у будинку людей. Як це працює? Дуже просто. Часто бувають ситуації, коли комунальні служби нараховують оплату мешканцям не по усереднених нормах, а по фактичному споживанню. Споживане будинком кількість води просто ділиться на кількість зареєстрованих у ньому жителів. При цьому у вашому будинку фактично може проживати набагато більша кількість людин. До того ж, у когось у квартирі може протікати труба, а виходить, вода йде впусту. Вам доведеться оплачувати ця витрата зі своєї власної кишені. Установивши лічильник на воду, ви будете платити тільки за себе, заощаджуючи при цьому досить значну суму грошей.

Різновидність водяних лічильників:

Ультразвукові водяні лічильники:

В ультразвукових лічильниках використовується час – імпульсний метод вимірювання різниці часу проходження ультразвукових коливань у напрямку і проти напрямку потоку рідини в трубопроводі. Ультразвукові витратоміри бувають врізного і накладного типу.

Електромагнітні лічильники для води:

У електромагнітних лічильниках води діє принцип, який грунтується на вимірюванні електрорушійної сили індукції в електропровідній рідини, що рухається в магнітному полі, створюваному електромагнітом приладу. Електрорушійна сила, наведена в рідині і залежна від швидкості потоку, за допомогою електродів подається у вимірник, де обчислюється витрата і об’єм рідини, що пройшла через перетин трубопроводу.

Вихрові лічильники води:

Вихровий метод вимірювання витрати грунтується на перетворенні частоти відриву вихрової доріжки, яка утворюється за встановленим у потоці тілом, в електричний сигнал електромагнітним або ультразвуковим методом. Електромагнітні, вихрові й ультразвукові витратоміри, найчастіше, використовуються у складі теплолічильників.

Тахометричні лічильники:

Тахометричні лічильники для води вважаються найпоширенішими. Вони недорого коштують і мають непогані метрологічні характеристики. Принцип дії тахометричних приладів грунтується на вимірюванні числа оборотів крильчатки (крильчаті водолічильники) або турбіни (турбінні водолічильники), яка обертається під дією протікаючої води. Кількість оборотів крильчатки або турбіни пропорційна кількості протікаємої через лічильник води. Крильчасті і турбінні лічильники мають різний діаметр. Так діаметр крильчастих лічильників становить до 40 мм, а турбінних – від 50 до 200 мм. Тахометричні лічильники поділяються на одноструменеві і багатоструменеві.

Одноструменеві лічильники: Як було сказано вище, в одноструменевих лічильниках витрата води підраховується за допомогою вимірювання числа оборотів крильчатки, яка обертається під напором єдиного потоку води в трубопроводі. На індикаторний пристрій обертання крильчатки передається за допомогою магнітних муфт. До плюсів таких приладів можна віднести те, що даний вид лічильників має захист від зовнішнього магнітного поля і може бути оснащений імпульсним виходом, за рахунок чого є можливість дистанційного зчитування показань.

Багатоструменеві лічильники: Багатоструменеві лічильники мають такий же принцип роботи, як і одноструменеві, але потік води в них, перед тим як потрапити на лопасті крильчатки поділяється на кілька струменів. За рахунок цього значно знижується турбулентність потоку, що знижує ймовірність неправильних вимірів. До переваг даного виду лічильників можна віднести легкість монтажу і демонтажу для проведення обов’язкових перевірок лічильника, можливість установки лицьової панелі на рівень декоративної поверхні та оснащення імпульсним виходом, що дозволяє читувати заміри дистанційно. Також дані лічильники можуть бути сухого або мокрого типу.

Лічильники мокрого типу. У лічильниках води мокрого типу вода вільно протікає через їх механізм. Мінусом таких лічильників є те, що вони не можуть бути встановлені там, де вода дуже забруднена і має зважені механічні частинки. Плюс подібних лічильників в їх дуже доступній ціні.

Лічильники сухого типу. У лічильниках води сухого типу механізм герметично ізольований від води немагнітною перегородкою, на якій не залишається відкладень. Передача показань з крильчатки або турбіни відбувається за допомогою магніту встановленого всередині.

Внутрішня будова водяних лічильників (на фото)

Зовнішній вигляд звичайного водяного лічильника, які масово застосовується в комунальних господарствах при підрахунку споживання води. Практично всі моделі конструктивно однакові, вони можуть відрізнятися висотою, кольором, товщиною але принцип роботи не змінні. Мал.1.jpg


Лічильник складається з двох половин, це верхня частина з рахунковим механізмом який веде облік витрати води, і нижня частина з крильчаткою. Ці дві половини з'єднуються зазвичай капроновим кільцем на якому в свою чергу встановлюється пломба.

Мал.2.jpg

Фото лічильника в розібраному вигляді, на цих фото можна чітко розглянути всі деталі з яких складається водяний лічильник. Рахунковий механізм, декоративна кришка, стопорное кільце прокладки закриває крильчатку, крильчатка вставлена ​в каркас, латунна прокладка, що з'єднує кільце.

Мал 3.jpg

На фото металеве кільце, що захищає механізм лічильника від зовнішнього впливу магнітних полів, якщо такі знаходяться поруч, то в старих моделях лічильників цей елемент захисту відсутній.

Малюнок 4.jpg

Лічильник води схильний до дії магнітних полів, наприклад куплених два невеликих магніту на ринку вартістю в 15 $ кожен, можуть зупинити роботу лічильника повністю якщо в лічильнику буде відсутній магнітний захист (шайба з ліва). Так виглядають магніти великої потужності.

Мал.5.jpg

Як встановити лічильник води.

Встановлення лічильників води є економічно вигідним заходом і окупається за кілька місяців. Купувати водяні прилади обліку потрібно тільки відповідні ГОСТу і дозволені для застосування в РФ, що пройшли контроль. Встановлювати самостійно лічильники суворо заборонено. Самостійно встановлені лічильники не пломбуються і оплата за їх показниками не приймається. Для установки приладів обліку зверніться в своє житлове управління. Вам знадобиться:

-Заява в житлове експлуатаційне управління

-Договір з ліцензованою компанією про встановлення та технічного обслуговування

-Акт прийому та введення в експлуатацію

-Пломбування

-Договір про оплату води відповідно до показань приладів

Інструкція

Напишіть заяву про бажання встановити прилади обліку і проводити оплату відповідно до показань. Вам дадуть список уповноважених ліцензованих компаній по встановленню водяних приладів обліку. Вибрати ви можете будь-яку організацію, запропоновану в управління. Укладіть договір на установку лічильників. Нічого для їх установки купувати не потрібно. Вам все зроблять відповідно до норм, правил і стандартів, залишиться тільки оплатити роботу. Лічильники також можна придбати в даній організації. Вони закуповують їх великим оптом і коштують вони дешевше. Притому, відповідають всім покладеним стандартам і Госту. Після установки лічильників запросіть відповідального представника з житлового управління для огляду, пломбування та складання акту про введення приладів обліку в експлуатацію. Укладіть в ЖЕУ договір про оплату води по приладах обліку. Укладіть договір з компанією що встановлює проведення технічного обслуговування приладів.

Довідкова інформація

Технічні характеристики та основні параметри і розміри:


Табличка 1.jpg Табличка 2.jpg