Відмінності між версіями «Напоромір»

Рядок 1: Рядок 1:
 
[[Файл:naporometr.jpg|right|thumb]]
 
[[Файл:naporometr.jpg|right|thumb]]
 +
 +
 +
  
  

Версія за 15:40, 9 травня 2011

Naporometr.jpg




Напоромір є одним з найважливіших приладів, що входять в групу устаткування, яке призначене для вимірювання надлишкового тиску в різних системах, проте відрізняється від своїх аналогів більш точними результатами і більш досконалим способом вимірювань.

  Сучасні напороміри призначені для вимірювання надлишкового та вакуум-метричного тиску повітря і різних неагресивних газів. Переважно це обладнання використовується в галузях, пов'язаних з екологією і контролем за станом навколишнього середовища, однак напоромери можуть застосовуватися і для контролю безпеки умов праці на конкретному підприємстві чи при виконанні різних робіт, що забезпечують охорону здоров'я співробітників. Так, особливо актуальним напоромір буде для промислових підприємств (включаючи і важке виробництво), а також для хімічних заводів і харчових фабрик. 
  Принцип роботи напороміра грунтується на свідченнях мембрани, що складається з двох пластин: при впливі тиску вона розширюється і таким чином дозволяє зафіксувати рівень і силу тиску. В інших приладах для цих же цілей використовуються пружини, які часто дають менш точні свідчення. 
  Для різних сфер діяльності та середовищ функціонування виготовляються різні моделі напоромеров, які можуть експлуатуватися фактично в будь-яких ситуаціях і витримувати навіть самі складні умови роботи. Підібрати потрібну модель просто: всі напоромери позначаються кодом ДН 05, до якого приписують число, що означає діаметр корпусу обладнання (значення в міліметрах). Як правило, діаметр становить 63 або 100 міліметрів. 
  При цьому в будь-якій ситуації ці прилади надзвичайно зручні в експлуатації за рахунок своїх компактних розмірів і невеликої ваги - навіть найдосконаліший напоромір важить не більше 0,5-0,6 кг. Кожен прилад виробляється з нержавіючої сталі (механізм також виготовлений з цього матеріалу), а крім того, має багатошарове безпечне скло і спеціальний захист. 
  Нарешті, ще одна безсумнівна перевага, якою відрізняється напоромір, - його відносна невибагливість. У продажі є так звані кліматичні виконання напоромерів, які дозволяють цьому обладнанню нормально функціонувати в умовах практично 100%-вої вологості і при температурах від -50 до +60 градусів, не виходячи з ладу і не ламаючись навіть на межі своїх можливостей.