Кондиціонери робочої рідини

Версія від 15:28, 12 квітня 2017, створена Oleksandr romanyshyn0404 (обговореннявнесок) (Створена сторінка: == '''Кондиціонери робочої рідини''' == '''кондиціонерами робочої рідини''' називають пристр...)
(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)

Кондиціонери робочої рідини

кондиціонерами робочої рідини називають пристрої, призначені для отримання необхідних якісних показників і стану робочої рідини. У гідравлічних приводах застосовуються такі види кондиціонерів: відокремлювачі твердих частинок, сапуни, повітровідокремлювачі, повітровипускники і теплообмінники.

Відокремлювач твердих частинок

Відокремлювач твердих частинок - це пристрій для відділення від робочої рідини твердих забруднюючих домішок. Джерелом забруднення можуть бути продукти зносу деталей гідромашин і гидроаппаратов, сторонні частинки, які потрапляють в робочу рідину ззовні, продукти окислення металів і сплавів, що застосовуються для виготовлення гідромашин. За принципом дії відокремлювачі твердих частинок діляться на фільтри та сепаратори.

Фільтри

Фільтр - Це відділювач твердих частинок, в якому очищення відбувається при проходженні робочої рідини через фільтруючий елемент. Залежно від конструкції елементу, що фільтрує фільтри бувають:


  • щілинні - очищення відбувається при проходженні робочої рідини через щілини фільтруючого елемента;
  • сітчасті - очищення здійснюється при проходженні робочої рідини через осередки сітки;
  • пористі - очищення відбувається при проходженні робочої рідини через пори фільтруючого елемента, наприклад через пори керамічних, металокерамічних і паперових елементів.

Сепаратори

Сепаратори - Це відокремлювачі твердих частинок, в яких очищення робочої рідини відбувається під впливом будь-яких сил. Залежно від фізичної природи діючої сили, сепаратори поділяються на магнітні, відцентрові, електростатичні.

У гідроприводах машин застосовуються в основному магнітні сепаратори, що вловлюють найдрібніші феромагнітні включення, які з'являються в робочій рідини в результаті відробки тертьових поверхонь деталей гідромашин.


Відцентровий сепаратор — це центрифуга, основним елементом якої є пустотілий ротор , що обертається на підшипниках кочення. Вал ротора має два каналиА та ряд концентрично розміщених отворів для підведення і відведення робочої рідини. Ротор обертається або від зовнішнього двигуна, або внутрішнім гідрореактивним приводом. Останній має сопла , жорстко закріплені на валу ротора, які працюють за принципом сегнерова колеса при підведенні до них робочої рідини під тиском.

Принцип дії відцентрового сепаратора

Робоча рідина під тиском підводиться через каналА і крізь відповідні отвори вала у внутрішню порожнину ротора. Завдяки тому, що домішки, які забруднюють рідину, мають більшу густину, ніж робоча рідина, вони відкидаються під дією відцентрових сил до внутрішніх стінок ротора і осідають на них. Очищена робоча рідина надходить через канал на вихід із центрифуги. Для відцентрових сепараторів з привідними двигунами частота обертання ротора становить 5000 – 10 000 об/хв, з гідрореактивним приводом — 5000 – 8000 об/хв, тонкість фільтрації 10 – 30 мкм. Слід мати на увазі, що при відокремленні з робочої рідини домішок розміром 10 мкм, зношення деталей гідропристроїв практично призупиняється. Крім цього, підвищення тонкості фільтрації рідини в гідроприводі з 20 – 25 мкм до 5 мкм збільшує строк експлуатації насосів більше ніж у 10 разів, а гідроапаратури — у 5 – 7 разів.