Відмінності між версіями «Напоромір»

(Застосування)
 
(Не показані 105 проміжних версій 2 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''Напоромір''' є одним з найважливіших приладів, що входять в групу устаткування, яке призначене для вимірювання надлишкового тиску в різних системах, проте відрізняється від своїх аналогів більш точними результатами і більш досконалим способом вимірювань
 
'''Напоромір''' є одним з найважливіших приладів, що входять в групу устаткування, яке призначене для вимірювання надлишкового тиску в різних системах, проте відрізняється від своїх аналогів більш точними результатами і більш досконалим способом вимірювань
 
  
'''Призначення'''
+
=='''Призначення'''==
 
   
 
   
 
Сучасні напороміри призначені для вимірювання надлишкового та вакуум-метричного тиску повітря і різних неагресивних газів. Переважно це обладнання використовується в галузях, пов'язаних з екологією і контролем за станом навколишнього середовища, однак напоромери можуть застосовуватися і для контролю безпеки умов праці на конкретному підприємстві чи при виконанні різних робіт, що забезпечують охорону здоров'я співробітників. Так, особливо актуальним напоромір буде для промислових підприємств (включаючи і важке виробництво), а також для хімічних заводів і харчових фабрик.  
 
Сучасні напороміри призначені для вимірювання надлишкового та вакуум-метричного тиску повітря і різних неагресивних газів. Переважно це обладнання використовується в галузях, пов'язаних з екологією і контролем за станом навколишнього середовища, однак напоромери можуть застосовуватися і для контролю безпеки умов праці на конкретному підприємстві чи при виконанні різних робіт, що забезпечують охорону здоров'я співробітників. Так, особливо актуальним напоромір буде для промислових підприємств (включаючи і важке виробництво), а також для хімічних заводів і харчових фабрик.  
 
 
  
'''Принцип роботи'''
+
=='''Принцип роботи'''==
 
   
 
   
Принцип роботи напороміра грунтується на свідченнях мембрани, що складається з двох пластин: при впливі тиску вона розширюється і таким чином дозволяє зафіксувати рівень і силу тиску. В інших приладах для цих же цілей використовуються пружини, які часто дають менш точні свідчення.  
+
Принцип роботи напороміра грунтується на свідченнях мембрани, що складається з двох пластин: при впливі тиску вона розширюється і таким чином дозволяє зафіксувати рівень і силу тиску. В інших приладах для цих же цілей використовуються пружини, які часто дають менш точні свідчення. Принцип дії напоромерів заснований на деформації коробчатої діафрагми, яка приймає дію тиску. Деформація діафрагми через секторний механізм передається на показувальний пристрій. Згідно з функціональним призначенням введене умовне позначення: для напоромеров ДН 05, Тягоміри ДТ 05, тягонапороміром ДГ 05, до якого додається число, що означає діаметр корпусу приладу в мм, і дорівнює 63 або 100 мм.
 
+
 
 +
'''Види напоромірів за констукцією'''
 +
[[Файл:shemaa.JPG|right|thumb]]
 +
*''Мембранні(Мембранні коробки)''
 +
 
 +
Механізм мембранного напороміру складається з мембрани, вміщеній в коробку, пружною плоскої пружини й важільного механізму, пов'язаного з вказівною стрілкою. Мембрана поділяє коробку на дві смужки. Верхня порожнину повідомляється з атмосферою, а нижня - через патрубок з вимірюваним тиском. По центру мембрани укріплена тяга, яка з'єднана з плоскою пружиною. Пружина одним кінцем закріплена в затиску, а другим вільним кінцем з'єднана з важільним механізмом, який в свою чергу з'єднаний з вказівною стрілкою.
 +
 
 +
[[Файл:sylfonni.JPG|right|thumb]]
 +
 
 +
 
 +
 
  
'''Застосування'''
+
*''Сильфонні напороміри''
 +
 
 +
Сильфонні напороміри поділяються на механічні та безшкалові з електричними дистанційною передачею показань на вторинний прилад.Сильфонні механічні напороміри використовуються в тих випадках коли відстань між місцем вимірювання та пунктом установки приладу не перевищує 50 м. При збільшенні цієї відстані застосовуються електричні сильфонні напороміри.Випускаються сильфонні механічні напороміри типу НС.
 +
Клас точності приладів 1 і 1.5
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
=='''Моделі напоромірів'''==
 +
 
 +
[[Файл:naporometr.jpg|right|thumb]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
*'''Напоромір ДН 05'''
 +
 
 +
ТУ У 33.2-14307481-031: 2005,  ГОСТ 2405-88
 +
Застосовується для для вимірювання надлишкового тиску газу.
 +
Корпус - сталь, пофарбована в чорний колір.
 +
Скло - технічне.
 +
Механізм - мідно-латунний сплав (виробництво Німеччина).
 +
Ступінь захисту - ІР53.
 +
Експлуатація в діапазоні від -40 до 70 ° С.
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
[[Файл:Napor.jpg|right|thumb]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
*'''Напоромір НМП-52'''
 +
 
 +
Спектр вимірюваних тисків: - для напоромірів НМП: від 0 кПа до 40кПа - для Тягоміри ТММП: від - 40кПа до 0 кПа - для тягонапороміром ТНМП: від-20кПа до 20 кПа Клас точності: 2,5; 1,5 (поставляється за замовленням); 2,5 - 1,5 - 2,5 Міжповірочний інтервал: 1 рік Ступінь захисту приладу: IP40 Маса приладу: не більше 0,5 кг Прилади випускаються за ТУ 25-7305.014-90
 +
 
 +
[[Файл:M100.jpg|right|thumb]]
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
*'''Напоромір НМП-100-М1'''
 +
 
 +
Напороміри НМП-100-М1 відносяться до типу деформаційних приладів. В якості чутливого елемента, що перетворює тиск використовується мембрана, тому прилади такого типу називають мембранними. НМП-100-М1 - напоромір мембранний показує - призначений для вимірювання надлишкового тиску а) повітря і неагресивних газів; б) газоподібних середовищ з вмістом H<sub>2</sub>S і вуглекислого газу CO<sub>2</sub>
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
 
 +
[[Файл:HM06.JPG|right|thumb]]
 +
*'''Напоромір HM06-63'''
 +
 
 +
НМ-06-63 застосовуються для вимірювання малих величин надмірного тиску природного газу, не запиленого сухого повітря, і інших різних газів, які є неагресивними по відношенню до матеріалів приладу, що контактують з вимірюваним середовищем. Основа конструкції НМ.06-63 - мембранна коробка основою, якої є герметично припаяна гофрована мембрана, центральна частина мембрани має зовні поліровану майданчик, стикається з кулькою передавального механізму (5г). Принцип дії напороміра нм-06 заснований на тому, що при вступі вимірюваного тиску в робочу порожнину чутливого елементу під дією тягового зусилля переміщаючи центр мембрани. Цей зсув передається центрально-осьовим передавальним механізмом на стрілку, що переміщається щодо шкали циферблата 5г. Напоромір HM-06 при експлуатації не повинен піддаватися перевантажень більш ніж на 25% перевищує значення діапазону вимірювання і піддаватися ударним впливам. За базове виконання НМ06 прийнято наступне виконання: клас точності 2,5%, ступінь захисту - ІР-40. У схемах умовного позначення можуть не вказуватися дані базового виконання, а також інші технічні характеристики.
 +
 
 +
=='''Застосування'''==
 
   
 
   
Для різних сфер діяльності та середовищ функціонування виготовляються різні моделі напоромеров, які можуть експлуатуватися фактично в будь-яких ситуаціях і витримувати навіть самі складні умови роботи. Підібрати потрібну модель просто: всі напоромери позначаються кодом ДН 05, до якого приписують число, що означає діаметр корпусу обладнання (значення в міліметрах). Як правило, діаметр становить 63 або 100 міліметрів. При цьому в будь-якій ситуації ці прилади надзвичайно зручні в експлуатації за рахунок своїх компактних розмірів і невеликої ваги - навіть найдосконаліший напоромір важить не більше 0,5-0,6 кг. Кожен прилад виробляється з нержавіючої сталі (механізм також виготовлений з цього матеріалу), а крім того, має багатошарове безпечне скло і спеціальний захист.  
+
Для різних сфер діяльності та середовищ функціонування виготовляються різні моделі напоромеров, які можуть експлуатуватися фактично в будь-яких ситуаціях і витримувати навіть самі складні умови роботи. Підібрати потрібну модель просто: всі напоромери позначаються кодом ДН 05, до якого приписують число, що означає діаметр корпусу обладнання (значення в міліметрах). Як правило, діаметр становить 63 або 100 міліметрів. При цьому в будь-якій ситуації ці прилади надзвичайно зручні в експлуатації за рахунок своїх компактних розмірів і невеликої ваги - навіть найдосконаліший напоромір важить не більше 0,5-0,6 кг. Кожен прилад виробляється з нержавіючої сталі (механізм також виготовлений з цього матеріалу), а крім того, має багатошарове безпечне скло і спеціальний захист. Нарешті, ще одна безсумнівна перевага, якою відрізняється напоромір, - його відносна невибагливість. У продажі є так звані кліматичні виконання напоромерів, які дозволяють цьому обладнанню нормально функціонувати в умовах практично 100%-ої вологості і при температурах від -50 до +60 °С, не виходячи з ладу і не виходячи з ладу навіть на межі своїх можливостей.
  Нарешті, ще одна безсумнівна перевага, якою відрізняється напоромір, - його відносна невибагливість. У продажі є так звані кліматичні виконання напоромерів, які дозволяють цьому обладнанню нормально функціонувати в умовах практично 100%-вої вологості і при температурах від -50 до +60 градусів, не виходячи з ладу і не ламаючись навіть на межі своїх можливостей.
+
 
 +
 
 +
=='''Перелік посилань'''==
 +
 
 +
*http://www.helasy.kirv.ru/page161.html
 +
 
 +
*http://steklopribor.com/naporoomerinew.html
 +
 
 +
*http://kppkip.com.ua/ru/pages/45/
 +
 
 +
*http://bdrosma.ru/_userfiles/HM.pdf
 +
 
 +
*http://prospekt-ug.com.ua/index.php?Lev=naporometry

Поточна версія на 20:46, 15 травня 2011

Напоромір є одним з найважливіших приладів, що входять в групу устаткування, яке призначене для вимірювання надлишкового тиску в різних системах, проте відрізняється від своїх аналогів більш точними результатами і більш досконалим способом вимірювань

Призначення

Сучасні напороміри призначені для вимірювання надлишкового та вакуум-метричного тиску повітря і різних неагресивних газів. Переважно це обладнання використовується в галузях, пов'язаних з екологією і контролем за станом навколишнього середовища, однак напоромери можуть застосовуватися і для контролю безпеки умов праці на конкретному підприємстві чи при виконанні різних робіт, що забезпечують охорону здоров'я співробітників. Так, особливо актуальним напоромір буде для промислових підприємств (включаючи і важке виробництво), а також для хімічних заводів і харчових фабрик.

Принцип роботи

Принцип роботи напороміра грунтується на свідченнях мембрани, що складається з двох пластин: при впливі тиску вона розширюється і таким чином дозволяє зафіксувати рівень і силу тиску. В інших приладах для цих же цілей використовуються пружини, які часто дають менш точні свідчення. Принцип дії напоромерів заснований на деформації коробчатої діафрагми, яка приймає дію тиску. Деформація діафрагми через секторний механізм передається на показувальний пристрій. Згідно з функціональним призначенням введене умовне позначення: для напоромеров ДН 05, Тягоміри ДТ 05, тягонапороміром ДГ 05, до якого додається число, що означає діаметр корпусу приладу в мм, і дорівнює 63 або 100 мм.

Види напоромірів за констукцією

Shemaa.JPG
  • Мембранні(Мембранні коробки)

Механізм мембранного напороміру складається з мембрани, вміщеній в коробку, пружною плоскої пружини й важільного механізму, пов'язаного з вказівною стрілкою. Мембрана поділяє коробку на дві смужки. Верхня порожнину повідомляється з атмосферою, а нижня - через патрубок з вимірюваним тиском. По центру мембрани укріплена тяга, яка з'єднана з плоскою пружиною. Пружина одним кінцем закріплена в затиску, а другим вільним кінцем з'єднана з важільним механізмом, який в свою чергу з'єднаний з вказівною стрілкою.

Sylfonni.JPG



  • Сильфонні напороміри

Сильфонні напороміри поділяються на механічні та безшкалові з електричними дистанційною передачею показань на вторинний прилад.Сильфонні механічні напороміри використовуються в тих випадках коли відстань між місцем вимірювання та пунктом установки приладу не перевищує 50 м. При збільшенні цієї відстані застосовуються електричні сильфонні напороміри.Випускаються сильфонні механічні напороміри типу НС. Клас точності приладів 1 і 1.5




Моделі напоромірів

Naporometr.jpg



  • Напоромір ДН 05

ТУ У 33.2-14307481-031: 2005, ГОСТ 2405-88 Застосовується для для вимірювання надлишкового тиску газу. Корпус - сталь, пофарбована в чорний колір. Скло - технічне. Механізм - мідно-латунний сплав (виробництво Німеччина). Ступінь захисту - ІР53. Експлуатація в діапазоні від -40 до 70 ° С.





Napor.jpg


  • Напоромір НМП-52

Спектр вимірюваних тисків: - для напоромірів НМП: від 0 кПа до 40кПа - для Тягоміри ТММП: від - 40кПа до 0 кПа - для тягонапороміром ТНМП: від-20кПа до 20 кПа Клас точності: 2,5; 1,5 (поставляється за замовленням); 2,5 - 1,5 - 2,5 Міжповірочний інтервал: 1 рік Ступінь захисту приладу: IP40 Маса приладу: не більше 0,5 кг Прилади випускаються за ТУ 25-7305.014-90

M100.jpg




  • Напоромір НМП-100-М1

Напороміри НМП-100-М1 відносяться до типу деформаційних приладів. В якості чутливого елемента, що перетворює тиск використовується мембрана, тому прилади такого типу називають мембранними. НМП-100-М1 - напоромір мембранний показує - призначений для вимірювання надлишкового тиску а) повітря і неагресивних газів; б) газоподібних середовищ з вмістом H2S і вуглекислого газу CO2



HM06.JPG
  • Напоромір HM06-63

НМ-06-63 застосовуються для вимірювання малих величин надмірного тиску природного газу, не запиленого сухого повітря, і інших різних газів, які є неагресивними по відношенню до матеріалів приладу, що контактують з вимірюваним середовищем. Основа конструкції НМ.06-63 - мембранна коробка основою, якої є герметично припаяна гофрована мембрана, центральна частина мембрани має зовні поліровану майданчик, стикається з кулькою передавального механізму (5г). Принцип дії напороміра нм-06 заснований на тому, що при вступі вимірюваного тиску в робочу порожнину чутливого елементу під дією тягового зусилля переміщаючи центр мембрани. Цей зсув передається центрально-осьовим передавальним механізмом на стрілку, що переміщається щодо шкали циферблата 5г. Напоромір HM-06 при експлуатації не повинен піддаватися перевантажень більш ніж на 25% перевищує значення діапазону вимірювання і піддаватися ударним впливам. За базове виконання НМ06 прийнято наступне виконання: клас точності 2,5%, ступінь захисту - ІР-40. У схемах умовного позначення можуть не вказуватися дані базового виконання, а також інші технічні характеристики.

Застосування

Для різних сфер діяльності та середовищ функціонування виготовляються різні моделі напоромеров, які можуть експлуатуватися фактично в будь-яких ситуаціях і витримувати навіть самі складні умови роботи. Підібрати потрібну модель просто: всі напоромери позначаються кодом ДН 05, до якого приписують число, що означає діаметр корпусу обладнання (значення в міліметрах). Як правило, діаметр становить 63 або 100 міліметрів. При цьому в будь-якій ситуації ці прилади надзвичайно зручні в експлуатації за рахунок своїх компактних розмірів і невеликої ваги - навіть найдосконаліший напоромір важить не більше 0,5-0,6 кг. Кожен прилад виробляється з нержавіючої сталі (механізм також виготовлений з цього матеріалу), а крім того, має багатошарове безпечне скло і спеціальний захист. Нарешті, ще одна безсумнівна перевага, якою відрізняється напоромір, - його відносна невибагливість. У продажі є так звані кліматичні виконання напоромерів, які дозволяють цьому обладнанню нормально функціонувати в умовах практично 100%-ої вологості і при температурах від -50 до +60 °С, не виходячи з ладу і не виходячи з ладу навіть на межі своїх можливостей.


Перелік посилань