Відмінності між версіями «Поштовий сервер»
(→Поштовий сервер) |
(→Система електронної пошти стандарту SMTP) |
||
Рядок 75: | Рядок 75: | ||
Протокол SMTP використовують для передавання повідомлень між поштовими серверами. Він працює з портом 25 та протоколом TCP. | Протокол SMTP використовують для передавання повідомлень між поштовими серверами. Він працює з портом 25 та протоколом TCP. | ||
− | + | [[Файл:Smtp.gif]] | |
Протоколи POP (Post Office Protocol) різних версій (РОР2 — RFC-937, POP3 — RFC-1725) виконують аналогічні функції та використовують порти 109 і 110. Вони призначені для читання повідомлень з сервера для ПК. Ці протоколи працюють в off-line режимі, тобто головні операції з поштою виконує локальний комп'ютер після її надходження з поштового сервера. Під час сеансу РОР2 користувач послідовно одержує повідомлення про кількість наявних листів, їхній обсяг. Він може прочитати лист, а потім його знищити або ж зберегти на сервері. | Протоколи POP (Post Office Protocol) різних версій (РОР2 — RFC-937, POP3 — RFC-1725) виконують аналогічні функції та використовують порти 109 і 110. Вони призначені для читання повідомлень з сервера для ПК. Ці протоколи працюють в off-line режимі, тобто головні операції з поштою виконує локальний комп'ютер після її надходження з поштового сервера. Під час сеансу РОР2 користувач послідовно одержує повідомлення про кількість наявних листів, їхній обсяг. Він може прочитати лист, а потім його знищити або ж зберегти на сервері. | ||
Версія за 08:49, 4 квітня 2011
Дана стаття являється неперевіреним навчальним завданням.
До вказаного терміну стаття не повинна редагуватися іншими учасниками проекту. Після завершення терміну виконання будь-який учасник може вільно редагувати дану статтю і витерти дане попередження, що вводиться за допомогою шаблону. |
- ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ Поштовий сервер Пиріжка В. Я.
Зміст
Поштовий сервер
Поштовий сервер — програма, що забезпечує роботу служби із сторони Інтернету. Як і всі служби Інтернету, електронна пошта заснована на взаємодії двох програм. Одна з цих програм — сервер, а інша — клієнт. Вони взаємодіють за визначеними правилами, заданими у протоколах. Поштовий клієнт - це програма, яка встановлена на комп'ютері користувача й забезпечує взаємодію з поштовим сервером.
Підключення
Підключення до поштового сервера Інтернету можливе через локальну обчислювальну мережу (ЛОМ) за допомогою звичайного модема засобами віддаленого доступу або з використанням іншої програми зв'язку та модема.
- за допомогою ЛОМ
Для підключення через локальну мережу в установі має бути вихід до Інтернету через Шлюз- пристрій для комунікації між різними поштовими системами й обміну повідомленнями між ними. Інтернет, або поштовий сервер повинен знаходитись у локальній мережі. У цьому разі поштовий сервер автоматично доставляє нову пошту через певні проміжки часу. Може бути настроєне віддалене з'єднання, яке буде використовуватись, якщо локальна мережа є недоступною.
- за допомогою модема
Постачальник послуг Інтернету. Підприємство, яке надає доступ до Інтернету для роботи з електронною поштою або використання інших служб Інтернету. Деякі постачальники послуг Інтернету є міжнародними та пропонують доступ у різних країнах, у той час як інші обмежені конкретним регіоном. повинен надати відомості про використовувані телефонні номери, настройки модема та необхідні мережні протоколи.
- за допомогою іншої програми зв'язку
Для підключення за допомогою іншої програми зв'язку та вибору часу доставки вхідних та вихідних повідомлень можна установлювати з'єднання з сервером вручну. Такий варіант має сенс, якщо швидкість з'єднання за допомогою віддаленого доступу невелика, та ви не хотіли б чекати автоматичного підключення сервера.
Бездротові підключення, модеми DSL та кабельні модеми розглядаються як підключення через локальну мережу, тому що вони звичайно забезпечують постійне підключення та не вимагають установки підключення вручну.
Електронна пошта є важливою частиною сучасних комунікацій. Поштові сервери (такі, наприклад, як Microsoft Exchange Server і Sendmail) управляють потоком електронних повідомлень, що пересилаються між користувачами комп’ютерних мереж. В більшості випадків поштові сервери схожі на сервери додатків, оскільки електронний лист, як правило, зберігається на сервері. Коли ви перевіряєте свою електронну пошту, ви бачите тільки ті повідомлення, які відносяться до вашого реєстраційного імені.
Збереження електронних повідомлень деяким централізованим чином, як, наприклад, на поштовому сервері, дозволяє підвищити безпеку і поліпшити управління електронною кореспонденцією (наприклад, старі електронні листи можуть віддалятися після деякої кількості днів у всій поштовій системі).
Сервер поштової розсилки
Сервер поштової розсилки - це різновид поштового сервера , який використовується для створення, управління і обслуговування адресних списків розсилки. Сервери поштової розсилки (наприклад, Majordomo) зазвичай володіють великими можливостями і мають вищу продуктивність, ніж поштові сервери. Сервери поштової розсилки можуть використовуватися для розповсюдження електронних журналів, інформаційних бюлетенів, оновлень продуктів, документів технічної підтримки, розкладів учбових занять, рекламних проспектів, а також дискусійних форумів для клубів і груп, електронних нагадувань і т.д У міру збільшення розмірів комп’ютерної мережі (тобто у міру того, як число взаємозв′язаних комп’ютерів росте, а фізична відстань і трафік між ними збільшується), зазвичай виникає необхідність в збільшенні кількості серверів. Розподіл мережевих завдань між декількома серверами забезпечує максимальну ефективність виконання кожного завдання. Сервери повинні виконувати різноманітні і складні завдання, а у великих комп’ютерних мережах сервери стали спеціалізувати, щоб задовольняти потреби користувачів, що розширюються. Нижче наводяться деякі приклади різних типів серверів, використовуваних в багатьох великих комп’ютерних мережах.
Telnet server
Telnet server дозволяють користувачам підключатися до головного комп’ютера і працювати з ним так, як ніби всі завдання виконуються на самому виділеному комп’ютері. Користувачі можуть підключатися до головної системи за допомогою Telnet-сервера з будь-якої точки світу за допомогою клієнтського додатку Telnet. До появи усесвітньої мережі сервери глобальної інформаційної системи WAIS (Wide Area Information Server) були єдиним засобом, дозволяючи користувачам здійснювати пошук в змісті файлів за ключовими словами. Хоча сьогодні система WAIS вже не так популярна, розробники комп’ютерних мереж, які хочуть розширити набір інтернет-служб, можуть включити підтримку таких служб, як Telnet і WAIS. Коли ви перевіряєте свою електронну пошту, ви бачите тільки ті повідомлення, які відносяться до вашого реєстраційного імені. Збереження електронних повідомлень деяким централізованим чином, як, наприклад, на поштовому сервері, дозволяє підвищити безпеку і поліпшити управління електронною кореспонденцією (наприклад, старі електронні листи можуть віддалятися після деякої кількості днів у всій поштовій системі). Електронна пошта є важливою частиною сучасних комунікацій.
Віртуальний поштовий сервер (ВПС)
Віртуальний поштовий сервер - це сервіс, який надає Вам можливість самостійно управляти (створювати, модифікувати, видаляти) поштовими скриньками власного (персонального) поштового домену та розподіляти між ними ресурси. Використовуючи ВПС Ви отримуєте власне доменне ім'я наступного формату: _ваш_домен.rivne.com. Домен виду _ваш_домен.rivne.com входить в реєстрацію, можлива робота під іншими доменами (_ваш_домен.rv.ua, _ваш_домен.com.ua, і т.п.) за додатковою домовленістю.
Що робить ВПС:
•Отримує пошту, що прийшла від Вас та доставляє її на поштовий сервер адресата. •Приймає та накопичує пошту, що надійшла для Вас з Інтернет. •Фільтрує пошту від SPAM-у згідно заданих Вами критеріїв та блокує заражені вірусами листи. •Переадресовує пошту, що приходить на вказані Вами адреси. Це може бути корисно, коли деякі працівники використовують інші адреси, або для організації "службових адрес", які не закріплені за певною поштовою скринькою. •Підтримує поштові скриньки для працівників, що знаходяться поза межами офісу, навіть в іншій країні. Протоколи доступу - POP3,IMAP,HTTP. •Обслуговує організовані Вами списки розсилки.
Можливості управління ВПС.
•Створення Вами скриньок власноручно. Можливе будь-яке ім'я на Ваш розсуд (допустимі символи: a-z; 0-9 та символ "_" ) в межах Вашого домену (наприклад: my_name1@_ваш_домен.rivne.com, my_name2@_ваш_домен.rivne.com або будь-яка інша). Ви можете видалити ці скриньки, створити інші, перейменувати існуючі. Також, загальну дискову квоту ВПС Ви розподіляєте між скриньками на Ваш розсуд. Загальна кількість поштових скриньок обмежена (їх число залежить від тарифного плану ВПС). •Створення аліасів. Вся пошта, що надходить на певну адресу (т.з. "аліас"), автоматично переадресовується на певну існуючу поштову скриньку, або на декілька скриньок Вашого домену. (наприклад: пошта, яка приходить на скриньки info@_ваш_домен.rivne.com , може бути переадресована до скриньок boss@_ваш_домен.rivne.com, boss2@_ваш_домен.rivne.com, або просто на любу іншу (в залежності від налаштувань). Загальна кількість поштових аліасів обмежена (їх число залежить від тарифного плану ВПС). •Створення списків розсилки. Ви можете створювати незалежні між собою списки адресатів, які будуть отримувати розсилку пошти (новини, інформація щодо Вашого бізнесу та ін.). Відправляючи одне повідомлення за певною адресою Ви автоматично розсилаєте його великій кількості Ваших кореспондентів, наприклад усім співробітникам або партнерам/замовникам Вашого бізнесу. Кількість списків розсилки та загальна кількість адрес отримувачів в них залежить від тарифного плану ВПС.
Microsoft Exchange Server і Sendmai
Microsoft Exchange Server і Sendmai - поштові сервери які управляють потоком електронних повідомлень, що пересилаються між користувачами комп’ютерних мереж. В більшості випадків поштові сервери схожі на сервери додатків, оскільки електронний лист, як правило, зберігається на сервері.
За допомогою іншої програми зв'язку Бездротові підключення, модеми DSL та кабельні модеми розглядаються як підключення через локальну мережу, тому що вони звичайно забезпечують постійне підключення та не вимагають установки підключення.Електронна пошта - засіб обміну інформацією, підготовленою в електронному вигляді, між людьми, що мають доступ до комп'ютерної мережі.
Основними областями застосування електронної пошти є ведення особистого листування і робота з деякими інформаційними ресурсами Інтернету, такими як списки розсилки, off-line групи новин і системи пересилки файлів по електронній пошті.
Поштовий сервер - програма, що пересилає повідомлення з поштових скриньок на інші сервери або на комп'ютер користувача по запиту його поштового клієнта.
На поштовому сервері створюють поштові скриньки для користувачів з певним ім'ям і паролем для доступу. Клієнтську частину сервісу представляє поштовий клієнт.
Робота з поштою може проводитися в режимі off-line. Це означає, що для отримання і відправки пошти в призначену годину ви встановлюєте з'єднання з провайдером. Потім ви даєте команду вашому поштовому клієнтові, по якій він підключається до вашого поштового сервера, посилає підготовлені листи і забирає на локальний комп'ютер повідомлення, що прийшли за минулий період на вашу поштову скриньку. Писати листи і читати отримані з сервера повідомлення ви можете в автономному режимі, тобто, без підключення до Інтернету.
Система електронної пошти стандарту SMTP
У системах протоколу SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) реалізовано пряме доставляння повідомлення адресату. Адреса електронної пошти, наприклад, може мати вигляд: user1@dom1.dom2.com
Поштова система протоколу SMTP використовує цілий набір протоколів, кожен з яких відіграє свою роль у процесі передавання.
Протокол SMTP використовують для передавання повідомлень між поштовими серверами. Він працює з портом 25 та протоколом TCP. Протоколи POP (Post Office Protocol) різних версій (РОР2 — RFC-937, POP3 — RFC-1725) виконують аналогічні функції та використовують порти 109 і 110. Вони призначені для читання повідомлень з сервера для ПК. Ці протоколи працюють в off-line режимі, тобто головні операції з поштою виконує локальний комп'ютер після її надходження з поштового сервера. Під час сеансу РОР2 користувач послідовно одержує повідомлення про кількість наявних листів, їхній обсяг. Він може прочитати лист, а потім його знищити або ж зберегти на сервері.
Протокол ІМАР (RFC 1064, RFC 1730) функційно наближений до POP і дає змогу користувачу працювати з віддаленим сервером електронної пошти. На відміну від POP, ІМАР може працювати в режимі on-line. Це означає, що головні операції над поштою виконуються безпосередньо на сервері. У цьому випадку забезпечене централізоване збереження поштової інформації та пов'язані з цим зручності оновлення, вірогідності, колективного використання, цілісності тощо. Протокол МІМЕ відомий як розширення протоколу SMTP. Протокол SMTP орієнтований на передавання текстової інформації в коді ASCII, MIME ж призначено для пересилання даних двійкового формату з використанням ASCII-протоколів електронної пошти. Оскільки більшість Internet-систем електронної пошти не придатні для передавання довільного двійкового символу, то МІМЕ доводиться перетворювати байт у текстовий символ.
Отже, у заголовку повідомлення МІМЕ є деякі поля, які описують тип та підтип даних, а також методи кодування-декодування.
SMTP
Simple Mail Transfer Protocol (Простий Протокол Пересилання Пошти) — це протокол, який використовується для пересилання електронної пошти до поштового сервера або з клієнта-комп'ютера, або між поштовими серверами. В IANA для SMTP зареєстрован порт 25. Формально SMTP визначений в RFC 821 (STD 10) та покращений RFC 1123 (STD 3) розділ 5. Протокол який використовується зараз також відомий як ESMTP і визначений в RFC 2821. SMTP — порівняно простий, текстовий протокол, в якому з’єднання відбувається завжди за ініціативи відправника. SMTP — синхронний протокол і складається із серії команд, що посилаються клієнтом та відповідей сервера. Відправником зазвичай є поштовий клієнт кінцевого користувача або поштовий сервер. SMTP було розроблено як протокол транспортування і доставки, тому системи, що використовують SMTP, завжди повинні бути у робочому стані. Протокол часто використовується для передачі повідомлень клієнтами електронної пошти, які, проте, не мають можливості діяти як сервер.